První jarní výhra! Proti Jihlavě rozhodl v závěru Granečný

První jarní výhra! Proti Jihlavě rozhodl v závěru Granečný

B R N O - Anglický týden vyplnili fotbalisté Zbrojovky pod vedením nových trenérů domácím soubojem s Jihlavou. O o osudu utkání nakonec rozhodla trefa Denise Granečného, který pálil po Potočného pasu přesně k tyči pět minut před koncem zápasu.

Nové trenérské duo Zbrojovky Lukáš Kříž – Marek Zúbek udělalo v sestavě několik změn, po dvou letech se obnovené premiéry ve druhé lize dočkal kapitán divizního béčka Peter Štepanovský. Na lavičku usedli i tři jeho spoluhráči Večeřa, Juritka a Šlapanský, do branky se vrátil Dominik Sváček.

Zbrojovka byla v úvodu o něco aktivnějším týmem. Po čtvrthodině zahrozil jako první Potočný, hostující Soukup ale pokus dokázal vyrazit. V dalších minutách se hra srovnala, ani jeden z týmů neměl navrch a na šance diváci na stadionu čekali marně. Až v samotném závěru půle pálil z přímého kopu právě Potočný, míč dobře kroutil přes zeď, jenže branku minul.

V průběhu druhé půle nahradil Štepanovského Nový. Po hodině hry Alijagič uvolnil Řezníčka, jenže ten ve velké šanci přestřelil. Zbrojovka od té chvíle byla aktivnějším týmem, ale Soukup nemusel řešit vážnější situaci. Naopak rychlý brejk podnikla Vysočina a po akci Ogiomadeho mohl zakončovat Chytrý, míč však netrefil.

Čtvrthodinu před koncem už musel Sváček řešit první opravdu velkou šanci Jihlavy, kdy se po rohu dostal míč k Peškovi a jeho parádní střelu domácí gólman skvěle vyrazil. O chvíli později navíc ten stejný hráč pálil technicky, Sváček byl opět proti. Klíčový moment duelu přišel pět minut před koncem řádné hrací doby. Zbrojovka vyrazila do kontru, Denis Granečný dostal přesný pas od Potočného a trefil se k levé tyči – 1:0.

Jihlava mohla odpovědět, dvě minuty po úvodní brance střílel zpoza vápna Lacko, ale Sváček si připsal další důležitý zákrok. V nastavení byli hosté v tlaku a ještě se dostali k zakončení díky Ogiomadeovi, jehož hlavička ohrozila Sváčka, ale ten i v poslední šanci zápasu podržel Zbrojovku a ta si tak připsala první jarní výhru.

VIDEO: Trenér Kříž po utkání s Jihlavou
A-tým
17.04.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Trenér Kříž po utkání s Jihlavou

B r n o – Kouzlo nového trenérského týmu proti Jihlavě zafungovalo. Zbrojovka vydřela výhru s...
VIDEO: Vítězství jsme moc potřebovali, těší Granečného
A-tým
17.04.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Vítězství jsme moc potřebovali, těší Granečného

B r n o – Zápas s Jihlavou už pozvolna spěl k remízovému výsledku – pět minut před koncem jej ale...
PREVIEW: Zbrojovka vyzve Jihlavu!
A-tým
16.04.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka vyzve Jihlavu!

B r n o - Už s novými trenéry vyzve Zbrojovka v rámci vloženého středečního kola Jihlavu - Tomáše...

Fotogalerie

Všechny fotografie