Dva góly v úvodu přinesly výhru ve Varnsdorfu!

Dva góly v úvodu přinesly výhru ve Varnsdorfu!

B R N O - Také druhý venkovní zápas v jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY fotbalisté Zbrojovky zvládli. O osudu utkání rozhodla de facto úvodní desetiminutovka, v níž se prosadili Jan Štěrba a Jakub Přichystal. Hosté od té doby svůj náskok pečlivě kontrolovali, domácí se do větší šance v celém průběhu utkání nedostali. Svěřenci Richarda Dostálka tak do tabulky zapisují další tři body.

Trenér Dostálek musel pro dohrávku na hřišti Varnsdorfu udělat několik změn. Ze sestavy vypadl Filip Blecha, kanonýr Jakub Řezníček zahájil duel pouze na lavičce. Naopak do základní sestavy se vrátili obránce Jan Štěrba a také záložníci Michal Ševčík s Otou Kohoutkem.

Hosté z Brna měli od úvodu herně navrch, Nečas ve třetí minutě ve velké šanci domácího brankáře Richtera nepřekonal. O tři minuty později už se ale Dostálkovi svěřenci radovali z úvodní branky, když si Ševčíkův centr z rohového kopu našel na přední tyči nabíhající Jan Štěrba, míč uklidil hlavou do sítě a oslavil svůj návrat do sestavy důležitou brankou – 0:1.

Zbrojovka měla i nadále navrch a v desáté minutě svůj náskok zdvojnásobila. Velké zaváhání obránce Kubisty využil pozorný Jakub Přichystal, který sebral propadlý balón a svůj únik na brankáře Richtera zakončil přesným lobem – 0:2. V dalších minutách se s náznaky šancí připomněli i domácí, většina akcí však končila buď nepřesnou střelou, nebo nepovedeným centrem, který bez potíží sebrala obrana, respektive Martin Berkovec.

Po více než půlhodině hry se do další šance tlačil Ševčík, jeho ostrý pokus zastavil Richter a tentýž muž podruhé vyvhytal Nečase. Další možnost už první půle nepřinesla, Zbrojovka si tak do kabin odnesla dvoubrankový náskok.

V úvodu druhé půle zahrozil domácí kanonýr Dordič, rána srbského útočníka šla ale těsně vedle. V další šancích opět pracovala dobře obrana Zbrojovky v čele s brankářem Berkovcem, a tak více než pět stovek diváků, kteří dorazili na stadion, čekalo na větší šance. Po hodině hry sáhnul trenér Dostálek k trojitému střídání, do hry se dostali Hladík, Řezníček a Fousek.

Domácí se ani v závěrečné půlhodině nedostali do žádné jasné šance, díky níž by si mohli vybojovat zdramatizování duelu. Zbrojovka závěr zvládla s přehledem a Martin Berkovec podruhé v řadě udržel čisté konto.

VIDEO: Sestřih utkání ve Varnsdorfu!
A-tým
08.04.2022 | Martin Lísal. FOTO: FK Varnsdorf

VIDEO: Sestřih utkání ve Varnsdorfu!

V a r n s d o r f - Štěrbova hlavička a zákrok na brankové čáře, Přichyho povedený lob - a řada...
VIDEO: Hlaďas mi před utkáním říkal, že dám gól, usmíval se Štěrba
A-tým
07.04.2022 | Martin Lísal. FOTO: FK Varnsdorf

VIDEO: Hlaďas mi před utkáním říkal, že dám gól,...

V a r n s d o r f – Obránce Jan Štěrba se po jednozápasové pauze vrátil do základní sestavy...
VIDEO: Počkal jsem si na brankáře a vyšlo to, popisuje Přichystal svůj gólový lob
A-tým
07.04.2022 | Martin Lísal. FOTO: FK Varnsdorf

VIDEO: Počkal jsem si na brankáře a vyšlo to, popisuje...

V a r n s d o r f – Byl to asi nejpohlednější moment středečního utkání ve Varnsdorfu. Jakub...

Fotogalerie

Všechny fotografie