Zbrojovka porazila Spartu B, dvakrát se trefil Přichystal

Zbrojovka porazila Spartu B, dvakrát se trefil Přichystal

B R N O - Desáté kolo F:NL přivedlo na Srbskou béčko Sparty. Duel dvou prvních týmů tabulky přinesl napínavou podívanou, speciální dresy na podporu dárcovství krve a dvě branky Kuba Přichystala, které znamenaly důležitou výhru 2:1. Brňané si čtvrtým vítězstvím v řadě upevnili první příčku.

RIŠ, HR IN, ERK VEC. Zbrojovka nastoupila do utkání ve speciální edici dresů, které oproti ligovým postrádaly symboly A, B a 0. Tomu byla uzpůsobena i čísla - Jan Hladík (pardon, Hl dík) tak naskočil s dvojkou a Martin Sedlák měl na drese číslovku tři. Chybějící symboly propagovaly důležitost dárcovství krve.

Nástup do zápasu měla Zbrojovka o něco lepší než hosté, ale i přesto se do první velké šance dostali právě hráči Sparty. Drama po Rynešově nákopu před branku však defenzíva brněnského klubu s přispěním dvou výtečných zákroků Berkovce rychle utnula. Zbrojovka prakticky z první šance otevřela skóre. Jakub Přichystal dostal po rychle rozehrané standardce míč do běhu na levou stranu pokutového území, jeho ránu těsně před Kotkem tečoval jeden z bránících hráčů a míč neomylně zapadl za zadní tyč - 1:0.

Navýšit vedení brněnského klubu mohl vzápětí agilní Řezníček, který dostal míč do vápna od Hladíka. Jeho pokus vyrazil brankář Kotek jen k Ševčíkovi a ten z dorážky trefil pouze tyč.

Zbrojovka pokračovala v aktivitě, ale Přichystala dokázal vychytat brankář Sparty, po následném rohu nastřelil Štěrba brankovou konstrukci. V závěrečné pětiminutovce se opět do šance dostala brněnská Zbrojovka, tentokrát to byl Ševčík, který se snažil potrestat nepovedenou rozehrávku Pražanů. Jeho pokus z úctyhodné vzdálenosti však Kotka příliš nevystrašil, neboť se strážce hostující brány stihl vrátit na svou pozici. Ani dvě nastavené minuty už gól nepřinesly a do kabin se šlo za těsného vedení brněnské Zbrojovky.

Oba celky nastoupily do druhé části hry v nezměněných sestavách a první vteřiny se povedly Spartě na výbornou. Adam Gabriel prošel vápnem Zbrojovky jako nůž máslem, předložil míč Václavu Sejkovi, jehož rána pod břevno posunula ukazatel skóre na 1:1. Radost na lavičce Sparty ovšem nevydržela moc dlouho. O několik desítek vteřin později se totiž protáhl do vápna Adam Fousek, poslal před branku tvrdý centr, který se odrazil přímo na nohu Kuby Přichystala, jenž nezaváhal a tvrdou ranou vrátil Flintě vedení. Stý ligový zápas pro Kubu v barvách Zbrojovky tak byl oslaven stylově.

Oba týmy pokračovaly v aktivní hře a fanoušci na obou stranách se měli nač dívat. Zbrojovka mohla navýšit vedení po centru Moravce, který se po několika odrazech dostal až k hlavičkujícímu Řezníčkovi, jehož pokus zastavilo břevno. Už potřetí tak Spartě pomohla branková konstrukce. Podobně dopadl Řezníček i o chvíli později po centru Fouska, tentokrát však vychytal brněnského střelce brankář Kotek. Na druhé straně zahrozil z brejku Vitík, ale těsně před útočícím Pražanem skvěle zasáhl střídající Endl. Ten nahradil zraněného Šurala a vyztužil tak defenzívu Zbrojovky před závěrem utkání.

Zbrojovka si v závěrečné části druhé půle počínala zkušeně a nedovolila Spartě žádnou ofenzivní šanci. Naopak mohla hned několikrát zahrozit. Nejprve se do nůžek položil Řezníček, ale Moravcův centr v gól neproměnil. O chvíli později hlavičkoval po centru Štepanovského Hladík, ale branku netrefil. Brňané si v závěru veškeré náznaky šancí hostí pohlídali a mohou slavit tři body.

VIDEO: Sestřih utkání se Spartou B!
A-tým
04.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání se Spartou B!

B r n o - Zbrojovka zakončila první třetinu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY utkáním proti Spartě B, kterou...
VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se střelec Přichystal
A-tým
02.10.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se...

B r n o - Útočník Jakub Přichystal nastoupil proti béčku Sparty ke svému stému utkání za Zbrojovku...
VIDEO: Musíme zůstat pokorní, má jasno Štěrba
A-tým
02.10.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Musíme zůstat pokorní, má jasno Štěrba

B r n o - Jen jeden zápas nakonec scházel v sestavě stoper Jan Śtěrba. Pro bitvu se Spartou B se na...

Fotogalerie

Všechny fotografie