Zbrojovka po Ševčíkově trefě v závěru veze z Příbrami tři body

Zbrojovka po Ševčíkově trefě v závěru veze z Příbrami tři body

PŘÍBRAM - Další velká bitva, znovu se šťastným koncem. Zbrojovka v Příbrami dlouho marně dobývala branku gólmana Šimana. Jediný gól nakonec vsítil šest minut před koncem nejaktivnější muž na hřišti Michal Ševčík a Zbrojovka se díky výhře bodově dotahuje na čelo ligy.

Úvod utkání na stadionu Na Litavce přinesl oboustranně rozháranou hru bez nebezpečných momentů. Počáteční desetiminutovku uzavřela zablokovaná rána Čermáka z hranice vápna, až po dvaceti odehraných minutách se pak Zbrojovce začala dařit kombinace v okolí vápna, jež vyústila v Hladíkův nebezpečný střílený centr z pravé strany. Ve 27. minutě už doopravdy zahrozil Řezníček, jenž po povedené Hrabinově kolmici přinutil levačkou Šimana k zákroku. Brno v těchto momentech utahovalo šrouby a za minutu přispěchal Bariš s další gólovkou, domácí gólman ale znovu dokázal vyrazit střelu na roh.

Na pozoru se musel mít na druhé straně také Berkovec po dalekonosném pokusu Zorvana. Deset minut před pauzou se po standardní situaci vyšplhal Honza Štěrba nad nejistého Šimana a ke gólové radosti chybělo pouze přesnější umístění hlavičky hostujícího stopera. Do šaten se tak šlo bez gólů.

Druhé dějství zahájila Zbrojovka aktivně. Hrabina tentokrát vyslal na zteč Fouska a můžeme jen spekulovat, zda by jeho pohotové zakončení skončilo gólem, nebýt bloku příbramského obránce. Chvíli na to se zraky Brněnských upínali k sudímu Proskemu, toho ale Ševčíkův pád po podezřelém zákroku ve vápně ponechal klidným.

Po hodině hry se Procházka z čista jasna řítil z úhlu na Berkovce, ten ale znovu podržel svůj tým a pohotovým výběhem nepřipustil změnu skóre. Hra se postupně otevírala na obě strany a v 64. minutě se zatím nejblíže gólu dostal Michal Ševčík. Ten převzal míč ve vápně, pohotově se otočil a jeho obstřel zastavila až tyč Šimanovy brány! Ševčík byl znovu blízko gólu v 76. minutě po chybné rozehrávce Šimana, ten ale nejprve své zaváhání napravil a ani napodruhé Ševčík houf těl před sebou nepropálil. Ofenzivně jednoznačně nejaktivnější muž na hřišti Michal Ševčík zahájil dělovkou i závěrečnou desetiminutovku, ani tento pokus po vybídnutí od Jakuba Řezníčka mezi tyče nezamířil.

Když se pomalu začínalo zdát, že Brno dnes Šimana v bráně nepřekoná, přišel v 84. minutě konečně gólový centr střídajícího Štepanovského a hlavička nikoho jiného než Michala ŠEVČÍKA, jenž se dočkal zcela zaslouženě kýžené trefy!

I přes závěrečný tlak a velkou šanci domácího Voltra v posledních vteřinách nastavení již Zbrojovka nejtěsnější možné vedení ustrážila a po dalším zvládnutém závěru utkání se v tabulce dotáhla na vedoucí Duklu.

VIDEO: Sestřih utkání v Příbrami
A-tým
14.09.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Příbrami

P ř í b r a m - Zbrojováci se po reprezentační pauze vypravili do Příbrami, kde brankou Michala...
VIDEO: Jeli jsme si pro tři body a vezeme je domů, libuje si Ševčík
A-tým
11.09.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jeli jsme si pro tři body a vezeme je domů,...

P ř í b r a m – Nejdříve mu gólovou radost překazila tyč, pak gólman. Tak to Michal Ševčík zkusil...
Trenér Dostálek po utkání v Příbrami
A-tým
10.09.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Příbrami

P ř í b r a m – Ze sedmi doposud odehraných zápasů jich Brňané letos vyhráli pět, čtyři z toho o...

Fotogalerie

Všechny fotografie