U19: Zbrojovka ve šlágru kola podlehla Spartě 1:3

B r n o - Starší dorostenci Zbrojovky sehráli v sobotu atraktivní bitvu s pražskou Spartou. V duelu prvního s třetím se jako zlomové ukázaly dva góly hostí v rozmezí pěti minut. Zbrojovka nakonec po výsledku 1:3 skončila letos potřetí bez bodů.

V bojovné první půli viděli diváci na hlavním stadionu řadu šancí na obou stranách, gólmani ale zůstali nepřekonáni. Nejvíce vzruchu vzbudil Jamborův průnik či Rogožanovy nůžky. V prvním případě zasáhl včas Kotek, ve druhém se míč mezi tyče nevešel.

Zlom utkání přišel ve druhé půli - v rozmezí čtyř minut lovil Stejskal dvakrát míč ze sítě a náskok si už hosté vzít nenechali. Přidali ještě třetí branku, až v závěru snížil po standardce Rogožan, když propálil gólmana i bránící hráče. Další šanci už Kotek zlikvidoval a při dorážce míč sice skončil v síti, radost ovšem zhatil praporek pomezního.

"V utkání jsme udělali několik naivních chyb, soupeř nás z nich potrestal a zaslouženě zvítězil," hodnotili po závěrečném hvizdu trenéři Šustr a Maléř.

Situace v tabulce se tak sedm kol před koncem ještě více zdramatizovala. Zbrojovka nadále vede, tři body zpět je druhá Sigma (má ovšem zápas k dobru). Třetí Sparta ztrácí na Brno pět bodů, k dobru má ovšem hned tři zápasy.