Na úvod šest gólů v Bystrci

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky se dnes v rámci oslav 90. výročí založení bystrcké kopané představili proti místní Dostě. V každém z poločasů se trefili nakonec třikrát a zvítězili tak 6:0

Trenér Dostálek dopředu avizoval, že jeho tým pojme utkání jako tréninkové a zasáhnou do něj všichni zdraví hráči. Ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit Texl, s ohledem na vytížení v reprezentaci dostal volno Ševčík. Zbylí reprezentanti – Endl s Jamborem – do utkání zasáhli. Pro drobné zdravotní problémy chyběli ještě Lhotecký s Přichystalem, na potřebný počet tým doplnil kapitán „devatenáctky“ Adamec (ročník 2003).

Na úvodní branku se v Bystrci čekalo 27 minut a postaral se o ni borec s číslem 27 – Oldřich Pragr. Nejlepší střelec dorostu se z voleje trefil po Řezníčkově centru a poprvé překonal domácího gólmana, který se do té doby blýskl několika solidními zákroky.

Chvilku poté mířil do úniku Blecha a předložil míč Sedlákovi, který ve skluzu těsně minul. Stejný hráč následně bránu přestřelil, skóre se tak měnilo až při akci Pragra, který ve vápně našel Rogožana. Po jeho přihrávce se nemýlil Kuba Řezníček. Skóre první půle uzavřel parádně proměněným přímým kopem Filip Blecha.

Do druhého dějství vlétli Zbrojováci raketově – po zaváhání domácí obrany se zblízka prosadil Adam Fousek, o chvilku později se do míče z voleje opřel Ota Kohoutek a trefil se nádherně. Po hodině hry pomohlo domácím po rohovém kopu břevno.

Šestý zásah tak přišel až v 72. minutě. Po Nečasově prostrčení se k míči dostal Jan Hladík a přehodil vyběhnuvšího gólmana. Pár minut poté trefil Fousek po nakrátko rozehraném rohu krásnou ranou znovu brankovou konstrukci. Když pak Nečasovi nachystal palebnou pozici Yunis, zaskvěl se gólman Bystrce. Ten vyrazil také hlavičku Jeřábka po rohovém kopu.

Ostřelování bystrcké brány pokračovalo do samého závěru, z několika dalších rohových kopů už ale neudeřilo. Když pak brankář lapil Adamcův pokus z 90. minuty, skončilo utkání výhrou Zbrojovky 6:0.

Prvním soupeřem Bystrc, utkání můžete sledovat na Zbrojovka TV
17.06.2022 | Martin Lísal

Prvním soupeřem Bystrc, utkání můžete sledovat na...

B r n o - Zbrojováci mají před sebou první utkání letní přípravy. V rámci oslav 90. let od založení...