Moravské derby bez vítěze. Na penaltu Doška odpověděl supergólem Zavadil

Na branky se v moravském derby čekalo až do druhé půle. Za Slovácko otevřel skóre z pokutového puntíku kanonýr Došek, Brno však nesložilo zbraně a dočkalo se vyrovnání. O to se postaral z přímého kopu parádní trefou kapitán Zavadil. Oba celky tak dále dělí tři kola před koncem soutěže pouze skóre.

Do souboje o krále Moravy mohly oba celky, jak domácí Slovácko, tak hostující Zbrojovka, nastoupit v relativní pohodě. Oba týmy již mají jistou záchranu a jedinou otázkou, kterou budou do konce letošního ročníku řešit zůstává, zda se jednomu z nich podaří vyhoupnout do vrchní poloviny tabulky.

Že již není třeba přistupovat k utkání s nějakou taktickou svázaností předváděly na hřišti oba týmy od začátku. Zbrojovka mohla jít záhy do vedení, proti hlavičce Jakuba Jugase však fantasticky zakročil Heča. Po odehrané desetiminutovce o sobě dali vědět i domácí. Kerbr dokázal po průnikové přihrávce překonat Melichárka, toho ovšem v tomto případě zachránila tyč.

Hra se v solidním tempu přelévala ze strany na stranu, vážnější šance ovšem chyběly. Libor Došek svou hlavičkou nechal pouze vyniknout svého bývalého spoluhráče v bráně Zbrojovky; úspěšný zákrok si připsal také Heča po ráně Zavadila, která před gólmanem Slovácka nepříjemně zaplavala.

V nastoleném trendu se pokračovalo i ve druhé půli. Ani jeden tým neměl výraznou optickou převahu a šancí bylo poskrovnu. Trochu krutým trestem pro Zbrojovku tak byl odpískaný pokutový kop poté, co Košťál přišlápl ve vápně nohu Trávníkovi. Penaltu proměnil Libor DOŠEK a poslal Slovácko do vedení. Hráči Brna však mohli cítit lehkou křivdu, když se sami v první půli dožadovali penalty po ruce Diviše.

Pokračovalo se ale za stavu 1:0 a Slovácko dále hrozilo ze situací, ve kterých rozehrávalo míč z mrtvé pozice. Přímý kop po hodině hry nebezpečně blízko k pravé Melichárkově tyči kroutil Trávník, jeho pokus ale nakonec mezi třemi tyčemi neskončil. Ze standardky zahrozilo i Brno, to když na Zavadilův centr nedosáhl Jugas o pomyslný fous. Kapitán Zavadil měl na svědomí i další nebezpečí. V souboji jeden na jednoho s Radou si našel prostor pro střelu, ale Heča byl v domácí bráně opět pozorný.

Zbrojovka se dočkala v 78. minutě. A že to tedy stálo za to. Pavel ZAVADIL ukázal, že se v předchozích minutách pouze zastřeloval, když si postavil míč k přímému kopu dobrých třicet metrů od brány a zakroutil jej nechytatelně do šibenice. Kapitán Brna tak srovnal skóre a výrazně si řekl o nominaci na gól roku.

V závěru mělo blíže tříbodovému zisku Slovácko, avšak Diviše nejprve vychytal Melichárek a následnou dorážku zlikvidoval na brankové čáře Schuster. Oba soupeři si tak body dělí a o tom, který moravský celek v závěrečném účtování Synot ligy skončí lépe, napoví více až tři zbylá kola.