Juniorka ztratila vedení na Spartě minutu před koncem a klesla na druhou příčku

P r a h a - Ještě v 89. minutě vedla juniorka na Spartě 2:1, pak ovšem srovnal Pešek a duel nakonec skončil remízou. Vzhledem k výhře Slavie v paralelně hraném utkání to znamená, že Zbrojovka poprvé od 6. srpna opouští první příčku. Do konce ligy zbývají ještě dvě kola, Slavia má jednobodový náskok.

Zbrojovka nastoupila do utkání v sestavě s Lutonským, Přerovským, Škodou, Halaškou či Petrem, v obraně se objevil uzdravený Avdić. V úvodu si také hosté vypracovali tlak a slušné možnosti.

Asi největší šanci měl po čtvrthodině hry Škoda, ovšem v dobré pozici netrefil míč ideálně a Nguyen stihl zakročit. Nenudil se ani Petr, ten musel vytasit rexlefivní zákrok proti hlavičce Matouška.

Blízko k brance byl i Halaška, jeho rána skončila nad brankou a vzápětí Varaďův projektil opět zastavil Nguyen. Ve 30. minutě se zato prosadili Sparťané, Martin Matoušek se uvolnil ve vápně a nedal Petrovi šanci - 1:0.

Naštěstí pro Zbrojovku si rychlou odpověď přichystal Muamer Avdić, jehož dalekonosná ránu Nguyen možná trochu podcenil a rázem bylo srovnáno. Lepší náladu Zbrojovce udržel Petr, když chvilku poté vychytal skvělým zákrokem aktivního Matouška. Poločas zakončily nepřesné pokusy domácích hráčů Maříka a Čavoše.

Ve druhé půli Zbrojovka zvýšila aktivitu s cílem rozhodnout. Po samostatném úniku trefil Škoda jen tyč, nicméně chvilku poté zahráli domácí rukou a nařízenou penaltu Lukáš Matyska bezpečně proměnil - 1:2.

S přibývajícím počtem minut Brno polevovalo v tlaku, ale nadále kontrolovalo výsledek, Petr se zapotil jen při ráně Maříka. Ovšem dvě minuty před koncem přišel krutý úder - Záviškův centr si našel naprosto volný Jakub Pešek a ranou k tyči zajistil konečnou remízu 2:2.

Vzhledem k výhře Slavie v Českých Budějovicích to tak znamená, že Brno poprvé od 2. kola opouští první příčku. Bohužel v ten nejméně vhodný moment - dvě kola před koncem.