Černá série pokračuje. Zbrojovka padla v moravském derby gólem Doška

Černá série pokračuje. Zbrojovka padla v moravském derby gólem Doška

Čtyři zápasy bez výhry a absence vykartovaného Zavadila se zraněným Brigantem. Karty nebyly před zápasem 13. kola Synot ligy pro Zbrojovku rozdány ideálně, domácí však měli ze hry více než soupeř. Jugas, Vávra ani Keresteš však šance nevyužili a o výhře Slovácka tak rozhodl po nepozornosti obrany Libor Došek.

Úvod moravského derby pojali oba soupeři vlažně a dlouho se čekalo na první střelecký pokus. O ten se po deseti minutách hry postaral po přiťuknutí dobře hrajícího Moukanzy přízemní ranou Jan Malík, mířil však jen doprostřed. Slovácko zahrozilo hned vzápětí ze vzduchu, Kerbr ale těsněn Jugasem nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

Právě brněnský obránce byl následně tím, kdo si v první půli připsal největší šanci. Po vysunutí od Sýkory našel Fischer zpětnou přihrávkou ve vápně Jugase, ten ale bohužel pro Zbrojovku vsadil v dobré pozici na razanci a jeho dělovka bránu minula.

Těsně před pauzou se mohli do vedení dostat hosté, když se po rohu Kaloudy dostal míč až na zadní tyč k Divišovi, který však již nedokázal ze složité situace zakočnit. První půle, která nabídla šancí skutečně poskrovnu, tak skončila bez branek.

Poločasovou pauzu orámovaly dobré příležitosti na obou stranách. Po přestávce měl blízko ke gólu Vávra, na jeho ránu na přední tyč ale Heča dokázal pohotově zareagovat.

Po necelé hodině hry se konečně začaly dít na Srbské zajímavé věci. Nejprve se povedeným sólem prezentoval Moukanza, jeho rána ale skončila pouze na lýtku blokujícího obránce. Poté zabrnkal na nervy domácím fanouškům Schuster, jehož malou domů vystihl Došek; celá situace ale pro Brno skončila dobře.

Další pěkný fotbalový moment přichystal fanouškům Moukanza svým průnikem po pravé straně hřiště, po kterém se zcela osamocen před Hečou objevil čerstvě příchozí Keresteš, ten ještě zasekl před dobíhajícím obráncem míč, poté však jen napálil míč do vyběhnuvšího Heči! Zbrojovce se ve druhé půli dařilo dostávat do šancí a mohla litovat jen nedůrazu v zakončení.

A tak bohužel poměrně krutě pro domácí přišel trest. Po ojedinělé šanci Slovácka propadl míč na střídajícího Hlúpika, ten zpětnou přihrávkou našel nikým nekrytého Libora DOŠKA a hosté šli do vedení.

Otřesená Zbrojovka se ve zbývající čtvrthodině k závěrečnému tlaku nevybičovala, Slovácko v klidu hlídalo svůj náskok a zápas se zdál být rozhodnutý. V poslední akci zápasu nakonec přece jen přišla závěrečná šance na srovnání, Sýkora ale místo přiťuknutí lépe postaveným spoluhráčům zvolil střelu z otočky a Heča si připsal další povedený zákrok.

Zbrojovka tak odevzdala doma tři body i moravskému rivalovi a její černá série se v lize natáhla již na pět prohraných zápasů.

Ohlasy trenérů


Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Bylo to pro nás důležité utkání, ale jestliže nedáte doma gól, nemůžete vyhrát. Ve druhém poločase jsme měli až do obdržené branky převahu, šance ale nevyužili a soupeř bohužel udeřil. Stále platí, že do konce podzimu chceme získat šest bodů, bohužel se nám zúžil počet zápasů, ve kterých je můžeme udělat.
Svatopluk Habanec (1. FC Slovácko): "Fotbalovost se dnes trochu vytrácela, kombinace vázla, byla to spíš taktická partie. Málo jsme napadali, soupeř měl více šancí, my tu svou jednu využili - konečně se to taky otočilio po zápasech, kdy jsme sice hráli dobře, ale nevyhrávali."

Sestřih zápasu z iSport.cz

Tohle musí končit gólem, mluvil o svých šancích Jakub Jugas
02.11.2014 | Jakub Sabol

Tohle musí končit gólem, mluvil o svých šancích Jakub...

B r n o - Po Janu Sýkorovi hodnotil duel se Slováckem také Jakub Jugas. I on byl pochopitelně...
Trenér Kotal hodnotí duel se Slováckem
01.11.2014 | Martin Lísal

Trenér Kotal hodnotí duel se Slováckem

B r n o - První listopadová sobota bohužel kýžené tři body nepřinesla, Zbrojovka podlehla Slovácku...
Bylo to o prvním gólu, smutnil po utkání navrátilec do sestavy Sýkora
01.11.2014 | Jakub Sabol

Bylo to o prvním gólu, smutnil po utkání navrátilec do...

B r n o - První krok pro zahnání krize se odkládá. Brno doma nestačilo na Slovácko a prohrálo...

Fotogalerie

Všechny fotografie