FC Sellier & Bellot Vlašim
V L A Š I M – Zbrojovka ve 14. kole Chance Národní ligy zavítala do Vlašimi, tedy celku ze sestupových pater tabulky. Brňané potvrdili papírové předpoklady a ze středních Čech si odvezli tři body. Jedinou trefou utkání se o to zasloužil Brazilec Kaka.
První poločas zápasu mezi týmy ze dvou opačných konců tabulky se nesl v solidním tempu. Více ze hry měli Zbrojováci, kteří ve větrném počasí po většinu času drželi balón a snažili se dostávat do střeleckých pozic.
Kuriózní situace nastala v 25. minutě. Kapitán Stanislav Hofmann v roli posledního brněnského obránce podklouzl v souboji s Beránkem. Odražený míč překonal vyběhnuvšího Hrdinu a zastavil se až na brankové konstrukci.
Tyč se rozezněla i o chvíli později. Všichni očekávali, že Martin Rymarenko z ostrého úhlu odcentruje. Místo toho to zkusil napřímo a napálil břevno. To zachránilo v 37. minutě také Adama Hrdinu, když si Záviška zasekl míč na levačku a střelou zpoza vápna pořádně vystrašil brněnské příznivce. Úvodní část přesnou trefu nenabídla, celky odcházely do šaten za bezgólového stavu.
O tyčky nebyla nouze ani ve druhém poločase. Ve 49. minutě se odhodlal k dalekonosné pumelici Jan Juroška a orazítkoval břevno. Pár minut nato zakončoval v šestnáctce z ostrého úhlu Breda a prověřil schopnosti brankáře Zbrojovky.
V 56. minutě už Vlašim břevno nezachránilo. Po Juroškově centru z pravé strany do brankové konstrukce hlavičkoval Kaka, jenže tentokrát se míč od břevna odrazil za záda Kudelčíka a přinesl úvodní gól utkání.
O tři minuty později mohlo být srovnáno. Znovu se do středu pozornosti dostala tyč, podruhé v zápase ji trefil domácí Záviška. Neuběhla ani hodina hry a branková konstrukce byla dohromady nastřelena šestkrát.
Od vedoucí branky svěřenci Martina Svědíka tahali spíše za kratší konec, soupeře ale k větším šancím nepouštěli. Definitivně mohl rozhodnout o tříbodovém zisku v 85. minutě Jakub Selnar, který se snažil ze samostatného úniku přelobovat Kúdelčíka. Domácí gólman jeho záměr přečetl.
Více se toho už ve Vlašimi nestalo. Zbrojovka zvítězila 1:0 a s náskokem tří bodů zůstává na čele tabulky Chance Národní ligy.