Zbrojováci v reprezentaci

Zbrojováci v reprezentaci

Listopad přinesl reprezentační srazy, na kterých nechyběli zástupci Zbrojovky. Do mládežnických výběrů byli povoláni osmnáctiletý Daniel Polák a patnáctiletý Mikuláš Lužný. Mikuláše v týmu šestnáctky doprovodili trenér gólmanů Martin Doležal a reprezentační asistent hlavního kouče Valdemar Horváth. U slovenské jednadvacítky se brankářům věnoval trenér Tomáš Čechovič, který byl součástí jejího realizačního týmu.

Česká devatenáctka dnes ukončila svůj devítidenní kemp. Mladí reprezentanti ve sportovním areálu nedaleko Murcie odehráli celkem tři zápasy. Největším úspěchem byl duel proti Polsku, který Češi vyhráli 3:1. Mezi střelce se zapsal také zbrojovák Daniel Polák! První utkání proti Rumunsku skončilo 0:3 ve prospěch soupeře, přičemž Daniel odehrál posledních 30 minut. V Pinatar aréně na jihovýchodě Španělska dnes devatenáctka podlehla Portugalsku 0:2, Polák nastoupil v 72. minutě. Zítra se hráči vrací do svých klubů.


Reprezentace do 16 let odehrála v listopadu dva zápasy proti Rakousku. V Pohořelicích zvítězila 3:1, přičemž Mikuláš Lužný odehrál celý zápas. V odvetném utkání v rakouském městě Laa an der Thaya uspěla šestnáctka znovu 3:1, Lužný však do odvety nenastoupil. Kemp skončil před třemi dny.


Součástí výpravy U16 byl i trenér Martin Doležal, který měl na starost brankáře. Doplnil ho Valdemar Horváth, jenž asistoval hlavnímu kouči. Zapomenout nesmíme ani na trenéra gólmanů Tomáše Čechoviče. Ten byl se slovenskou jednadvacítkou u dvou zápasů. Slovensko 14. listopadu v Žilině remizovalo 3:3 s Nizozemskem, o čtyři dny později podlehlo pod Trenčínským hradem Portugalsku 1:3.

Gratulujeme všem za další reprezentační zkušenosti. Pánové, jen tak dál!

další články

Béčko si díky povedenému závěru první půle veze ze Strání tři body
30.03.2025 | Redakce

Béčko si díky povedenému závěru první půle veze ze...

S T R Á N Í - Fotbalisté B-týmu zůstávají v jarní části MSFL neporaženi. O jejich triumfu na...
Zúbek: Hráli jsme celý poločas v oslabení, bod bereme
30.03.2025 | Redakce

Zúbek: Hráli jsme celý poločas v oslabení, bod bereme

Trenér Marek Zúbek si při své premiéře na lavičce A-týmu prošel pořádnou zatěžkávací zkouškou, když...
Zbrojovka ustála dlouhé oslabení. S rezervou Sparty vybojovala bod
30.03.2025 | Daniel Král

Zbrojovka ustála dlouhé oslabení. S rezervou Sparty...

P R A H A - Dva diametrálně odlišné poločasy přineslo utkání proti rezervě pražské Sparty. Divácky...