Zavadil po Teplicích: Týmový výkon? Absolutní nula

Zavadil po Teplicích: Týmový výkon? Absolutní nula

B r n o - Sladká chuť šesti bodů získaných v posledních dvou kolech hráčům Zbrojovky zhořkla při nepovedeném domácím utkání proti Teplicím. Brňané toho v zápase příliš nepředvedli a ze sítě lovili míč hned čtyřikrát. Kapitán Pavel Zavadil v utkání předvedl dobrý výkon, který mohl v závěru korunovat i brankou z přímého kopu. Tentokrát to však nestačilo.

Brněnskému kapitánovi se po zápase hledala slova velmi těžko. "Sami jste to viděli. Nejde k tomu téměř nic říct, jen snad pogratulovat soupeři, který podal diametrálně odlišný výkon a předvedl ukázkovou týmovou hru."

Právě nefungující spolupráce brněnských hráčů byla dle Zavadila kamenem úrazu této trpké prohry. "Týmový výkon? Absolutní nula. K tomu katastrofální individuální chyby."

Zpátky na zem

Po solidních výkonech, které Zbrojovka v posledních týdnech podávala, se někomu možná zdálo, že i Teplice budou snadným soustem. Bohužel opak byl pravdou. „Musíme se vrátit zpátky na zem a začít znovu bojovat. Opravdu nejsme fotbalisté takového formátu, abychom si dovolili odehrát takto otevřenou partii proti soupeři, jako jsou Teplice. Že jsme měli vyšší sebevědomí? Možná to někomu vlezlo do hlavy, někomu zase ne. Každý si to musí v hlavě poskládat sám,“ říká Zavadil.

Výkon jakoby připomínal srpnovou prohru s Jabloncem, taktéž před domácím publikem. Tehdy svěřenci trenéra Kotala podlehli Baumitu 0:3. Podle Zavadila však Teplice nebyly soupeř takového formátu, jako jsou „Galactícos“. „Jablonec má jiné hráče, jiné peníze, tam je jasný rozdíl. Naopak mám za to, že na Teplice jsme měli a máme,“ lituje Zavadil.

Raději se otočí zády

Brněnského kapitána také zaráží velký rozdíl ve výkonu z minulého kola a tím dnešním. „Nejsme dvakrát tvořivé mužstvo, ale na Dukle jsme ve druhé půli diktovali tempo my. My jsme se snažili hrát, my jsme útočili," ohlíží se. "Proto mě zaráží, proč jsme v Praze s technickým soupeřem, který hraje vynikající fotbal, odehráli skvělou partii, a dnes jsme se tomu ani nepřiblížili. Tady se hráči místo toho, aby dostali balón, raději otočí zády."

Trenér Kotal před zápasem varoval, že utkání bude velmi důrazné, což Pavel Zavadil potvrdil. „Důrazné to bylo, ale s tím my se musíme vyrovnat. Problémy ale byly úplně jinde a s takovou hrou, kterou jsme předvedli, nelze uspět."

V závěru utkání mohl ještě brněnský kapitán zaznamenat alespoň čestný úspěch v podobě branky v síti hostí, jenže ranou ze zhruba pětadvaceti metrů pouze orazítkoval brankovou konstrukci. „Je to škoda, byla to tyčka, ale nedělám z toho žádnou vědu," zakončil.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...