Zavadil: Věděl jsem, že Pavlenka už spoustu penalt chytil

Zavadil: Věděl jsem, že Pavlenka už spoustu penalt chytil

B r n o - V ruce pytlík s ledem, kterým si chladil bolavé místo, na tváři spokojený tříbodový úsměv. Pavel Zavadil, který před pár minutami rozhodl utkání s Baníkem, mohl spolu s novináři probrat vítězný vstup Zbrojovky do nové sezony.

Fotbalový osud nachystal Zbrojovce náročný test - klasický scénář v podobě neproměněných šancí a vzápětí inkasovaného gólu. Brňané se s ním ale tentokrát popasovali. "Chtěli jsme hrát útočně, to se nám i dařilo. Předvedli jsme dobré akce, ale v jejich zakončení máme rezervy. Kolikrát jen jsme byli ve vápně, ale nevyšla třeba zpětná přihrávka nebo střela. Naše produktivita je stále slabá. Jsem ale přesvědčený, že to byl dobrý fotbal, první půle měla tempo. Od začátku do konce jsme šli za vítězstvím, ale i Baník podal dobrý výkon," popisoval utkání Zavadil.

Právě on nakonec rozhodl o tom, kterak se rozdělí body. Dvě minuty před koncem proměnil pokutový kop po faulu na Paška. "Věřil jsem si, ale do poslední chvíle jsem rozmýšlel, kam to kopnu. Věděl jsem samozřejmě, že Pavlenka je rychlý gólman s výborným reflexem, který už spoustu penalt chytil. Trochu mi zatrnulo, když vystihl směr, ale kopl jsem dost razantně a už to nestihl vyrazit," líčil klíčový moment kapitán Zbrojovky.

Pak už to šlo ráz na ráz - strkanice, červená, konec zápasu. "Emoce ve fotbale jsou, pokud si pak po utkání podáte ruce, není problém. Tak by se to mělo brát. Bylo to tvrdé utkání, ale fér. V tom momentě došlo k faulu, postrkalo se to. Já jen odtáhl stopera, přece jen jsem nejstarší v týmu. Někdo to vyřešit musel," naznačil Zavadil, že po skončení utkání emoce už zase opadly.

Ještě během utkání (za stavu 1:1) se Zavadil nachomýtl k situaci, po které reklamovali penaltu hráči Baníku. "Moje zpětná přihrávka na Pavla Košťála byla krátká, vraceli jsme se ve sprintu tělo na tělo s protihráčem. Určitě jsem protihráče nepodrazil nohama. Bylo to tvrdé, ale myslím, že rozhodčí to posoudil dobře," je přesvědčený lídr týmu.

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...