Zápas roku. Na střetnutí Zbrojovky a Sparty přijdou gratulovat i hokejisté

Zápas roku. Na střetnutí Zbrojovky a Sparty přijdou gratulovat i hokejisté

Sobota večer, přímý přenos České televize, duel velkých rivalů - a to vše pod reflektory královopolského stadionu. Brno po roce vyzývá pražskou Spartu. Souboje těchto soupeřů vždy budí velkou pozornost a jinak tomu nebude ani letos. Zbrojovku přijdou navíc podpořit i hokejisté Komety.

Dokáží Zbrojováci po dvou porážkách zase bodovat? To poznáme v sobotu večer, výkop utkání je ve 20:15.

Další informace k utkání zde.

Komeťáci fandí Zbrojovce

Bývalí hokejisté pražské Sparty, kteří nyní bojují v dresu Komety, podpoří při utkání Zbrojovku. Konkrétně Jan Hanzlík, František Ptáček a Petr Ton popřejí před utkáním klubové legendě Luboši Přibylovi k padesátým narozeninám. Ještě před tím se společně s fotbalovým "sparťanem" Janem Sýkorou, nyní ve službách Zbrojovky, zúčastní zhruba od 19 hodin neformální autogramiády u házenkářského hřiště za halou na Vodově ulici.

Náš soupeř

AC Sparta Praha - klub, který netřeba dlouze představovat. Úřadující mistr jede do Brna v roli velkého favorita. Oproti minulé sezóně se kádr Pražanů příliš nezměnil a i letos Sparta bojuje o titul. Na Letnou v létě přišel Kamil Vacek, Michal Breznaník, Radoslav Kováč, brankáři Marek Štěch a David Bičík. A právě Bičík se po odchodu Vaclíka ihned ujal role jedničky.

Kádr Sparty je opravdu silný. Hned pětice Sparťanů působí pod Pavlem Vrbou v reprezentaci. Zejména Bořek Dočkal, který je momentálně nejlepší střelec týmu v kvalifikaci, se ukazuje jako tahoun mužstva. K tomu jej výborně doplňují Ladislav Krejčí a Pavel Kadeřábek. Své si v reprezentaci odehraje také další středopolař Vácha. Jedničkou v útoku je pro trenéra Lavičku David Lafata, mimochodem také reprezentant. A zapomenout nesmíme ani na Josefa Hušbauera, jehož start je velmi nejistý.

Holek s Marečkem jdou proti svým

Nelze nezmínit, že má Sparta ve svém týmu dva brněnské odchovance. Proti Zbrojovce nastoupí Mario Holek, který z Brna odešel před šesti lety do Dněpropetrovsku, odkud do Sparty přestoupil před dvěma lety. Lukáš Mareček opustil rodné Brno v roce 2010, když si jej vybral Anderlecht Brusel a Pražany posílil před začátkem minulé sezóny. Nejenom pro Jakuba Brabce, který loni v Brně hostoval, ale zejména pro tyto dva bývalé Zbrojováky bude mít duel speciální příchuť.

Nálada v domácí kabině

Poslední utkání se výsledkově nevyvedla. Své o tom ví i kouč Kotal, který své mužstvo na největší klub v Česku chystal během dlouhé reprezentační pauzy. "Bylo potřeba tým po třech porážkách dobře a pečlivě připravit. Rozebrali jsme si některé věci a věřím, že jsme na Spartu dobře nachystaní," poznamenal ve čtvrtek na tiskové konferenci před zápasem.

Trenér Kotal před utkáním.

Klíčem k úspěchu bude podle trenéra maximální koncentrace a vyvarování se chyb z předešlých střetnutí. Zda se to Brňanům povede, ukáže samotný zápas, do kterého nezasáhnou Mezlík, Pašek, Marković ani Kaščák. Naopak výbornou zprávou je návrat slovenského dua Keresteš - Slančík. Šrámy též vyléčil Lutonský a nejlepší střelec Vávra. Zápasy se Spartou byly a vždy budou v Brně svátkem. Buďte u toho i vy a přijďte podpořit naši Zbrojovku!

Základní informace

  • Termín utkání: Sobota 18. října, 20:15, stadion v Srbské ulici.
  • Bilance Zbrojovky: 10 zápasů (3 3 4), skóre 14:16, 12 bodů, 9. místo
  • Bilance Sparty: 10 zápasů (7 1 2), skóre 14:4, 22 bodů, 2. místo
  • Vzájemná bilance: 40 zápasů, 7 výher Brna, 5 remíz, 28 proher Brna, skóre 28:86

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...