VIDEO: Zbytečný gól, mrzelo Endla po prohře

VIDEO: Zbytečný gól, mrzelo Endla po prohře

B r n o - Je mu teprve dvacet let, ale ze stoperské trojice byl nejzkušenější. Lukáš Endl na sebe dnes proti Příbrami přijal roli lídra obrany, těsné prohře 0:1 bohužel ani on nezabránil.

Po Endlově boku nastoupil ve své druholigové premiéře Ondřej Šlapanský, třetím do party byl osmnáctiletý Jiří Hamza. „Tím, že jsme fakt hráli takto mladí, jsem se to snažil vzít na sebe, organizovat to. Bohužel to v první půli moc nevyšlo, dostali jsme zbytečný gól. Nedostupovali jsme a Neči to trefil krásně snad ze třiceti metrů. Taková střela vyjde jedna ze sta,“ povzdechl si Endl.

Zejména ve druhé půli se i on často zapojoval do útočení, žádná ze šancí ale gólem neskončila. „Tak to bývá, když prohráváte, dostáváte se do šancí víc. Ve druhé půli jsme navíc šli do čtyř vzadu, hrálo se nám lépe. První půlky nám poslední dobou nevychází, zase dostáváme jako první gól, to je taky špatně. Chybí nám někteří hráči, nejvíc asi Jirka Texl ve středu pole. Dnes jsme šance měli, ale nestačilo to ani na ten bod.“

Nejblíže ke gólu měl kapitán Řezníček, který trefil tyč. „Kubovi nemůže nikdo nic říct, gólů už dal spoustu. Teď mu to tak nelepí, ale vrátí nám to v dalších zápasech, o tom jsem přesvědčený,“ hlásí Endl.

Domlácené mužstvo nyní vítá reprezentační pauzu, ta se ovšem mladého stopera netýká – v pondělí odcestuje na sraz týmu U21. „Nás mladých odjede hodně, bude prostor na uzdravení hráčů. Navíc se vrací vykartovaní kluci. Musíme najít zase sebevědomí, věřit si při přihrávkách, neschovávat se,“ velí Lukáš. „Na srazu to asi trochu v hlavě budu mít, ale pak budu muset přepnout, soustředit se na reprezentaci, tím se to ze mě trochu dostane.“

Co se týče pohledu na tabulku, snaží se Endl nepanikařit. „Pořád je víc než půl soutěže před námi, doufám, že to zvládneme a začneme zase vyhrávat. A hlavně porážet týmy vpředu, což je nejdůležitější,“ vypíchl fakt, že Brňané zatím týmy ze špice tabulky porazit nedokázali.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...