VIDEO: Věřím, že to společně zvládneme, hlásí Berkovec

VIDEO: Věřím, že to společně zvládneme, hlásí Berkovec

B r n o – Gólman Martin Berkovec nastoupil do své třetí „brněnské“ letní přípravy. Před kamerou při té příležitosti hovořil nejen o letní dřině, ale zmínil i přetrvávající zklamání ze sestupu.

„Musím říct, že jsem byl zlomený dost dlouho a pořád to ve mně ještě je. Není to úplně happy. Těšil jsem se na kluky, že si zahrajeme konečně fotbal, ale že bych oplýval nějakou radostí, to se říct nedá,“ přiznal.

Vinou sestupu se Berky a spol. chystají na druholigové soupeře. „Víme, do čeho jdeme, soutěž bude náročná, zápasy budou trochu jiné, složitější na koncentraci. Věřím, že to společně zvládneme.“

Zkušený gólman se po letech potkal v kabině s trenérem Klusáčkem. „Pokud si dobře vzpomínám, působili jsme spolu zhruba rok. Z Karviné znám i pana Muchu. Už jsem přece jenom starší, tak těch trenérů znám víc,“ pousmál se.

A jaký byl z pohledu gólmana první den přípravy? „Dopoledne přihrávky, posilování, běhání. Odpoledne pak malé hry a podobně, kdy jsme si víc zachytali.“

V sobotu čeká na Zbrojováky první utkání, narazí na slovenského vicemistra z Dunajské Stredy. „Příprava je vždycky v úvodu specifická, budeme zkoušet hráče, oni taky. Potřebujeme toho odehrát co nejvíc, bude tu hodně nových kluků, tak abychom se trochu sehráli,“ uzavřel Berky.

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...