VIDEO: Věřím, že to společně zvládneme, hlásí Berkovec

VIDEO: Věřím, že to společně zvládneme, hlásí Berkovec

B r n o – Gólman Martin Berkovec nastoupil do své třetí „brněnské“ letní přípravy. Před kamerou při té příležitosti hovořil nejen o letní dřině, ale zmínil i přetrvávající zklamání ze sestupu.

„Musím říct, že jsem byl zlomený dost dlouho a pořád to ve mně ještě je. Není to úplně happy. Těšil jsem se na kluky, že si zahrajeme konečně fotbal, ale že bych oplýval nějakou radostí, to se říct nedá,“ přiznal.

Vinou sestupu se Berky a spol. chystají na druholigové soupeře. „Víme, do čeho jdeme, soutěž bude náročná, zápasy budou trochu jiné, složitější na koncentraci. Věřím, že to společně zvládneme.“

Zkušený gólman se po letech potkal v kabině s trenérem Klusáčkem. „Pokud si dobře vzpomínám, působili jsme spolu zhruba rok. Z Karviné znám i pana Muchu. Už jsem přece jenom starší, tak těch trenérů znám víc,“ pousmál se.

A jaký byl z pohledu gólmana první den přípravy? „Dopoledne přihrávky, posilování, běhání. Odpoledne pak malé hry a podobně, kdy jsme si víc zachytali.“

V sobotu čeká na Zbrojováky první utkání, narazí na slovenského vicemistra z Dunajské Stredy. „Příprava je vždycky v úvodu specifická, budeme zkoušet hráče, oni taky. Potřebujeme toho odehrát co nejvíc, bude tu hodně nových kluků, tak abychom se trochu sehráli,“ uzavřel Berky.

další články

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
Ostatní
21.05.2024 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Na sklonku uplynulého týdne se v akci opět objevili i hráči Zbrojovky na hostování. Na...