VIDEO: Trenér Polách po utkání se Spartou B

VIDEO: Trenér Polách po utkání se Spartou B

B r n o - Ani dnes se nepovedlo ukončit čekání na první jarní výhru. Zbrojováci si sice proti Spartě B vypracovali solidní množství šancí, proměnili ale jen dvě a na druhé straně lacinými chybami zápas ztratili. Právě to označil za hlavní příčinu prohry trenér Polách.

„Budu se opakovat, dostáváme strašně jednoduché branky. Dnes jsme si vytvořili spoustu situací, které zaváněly gólem, ale nebyli jsme schopní proměnit prakticky nic a soupeř dal ze čtyř střel tři góly. Pak musíme něco honit, hraje se nám těžce. Zase jsme dostali tři góly, to je strašně moc,“ hovořil po utkání.

„V první půli jsme obdrželi dva góly, když soupeř krásně dohrál obě akce, zatímco my jsme ty své nedotáhli. Byli jsme dole psychicky, pak se to zvedlo, ale opakuju, neměli jsme prohrávat 0:2. Pak jsme si soupeře nechali zase odskočit o dva góly. S vypětím sil, štěstím a skvělým gólmanem si to pohlídali,“ pokračoval Polách.

Trenéři se před utkáním rozhodli usadit na lavici náhradníků nejlepšího střelce a kapitána Jakuba Řezníčka. „Hra s Kubou a bez něj je jiná, hráči ho hodně hledají. Chtěli jsme v první půli obranu soupeře roztrhat náběhy s tím, že pak Kuba přijde do utkání a pomůže rozhodnout. Takový byl plán, mluvili jsme o tom s Kubou. On chce hrát, jeho reakce byla správná a i díky němu ve druhé půli celý tým přepnul na vyšší režim. S ním jsme byli nebezpečnější. Kuba je pro nás klíčový hráč, na tom se nic nemění a neznamená to, že jeho role je jiná,“ vysvětloval kouč.

Tři inkasované branky nicméně znamenaly stop všem nadějím. „Při první brance jsme si nepředali hráče, špatně jsme reagovali. Těžko se to hodnotí, první dva góly není jednoduché chytat, u třetího Dominik po ztrátě míče nestihl zaujmout takové postavení, aby na obstřel dokázal reagovat. Jsou to všechno laciné branky, kdy se nám ty situace opakují. Příkladem je druhý gól. Není to jen o obráncích, ta ztráta někde vznikne, situace se dá zastavit.“

Co s nastalou situací? „Teď je strašně brzy po zápase, cítím jen zklamání. Věřil jsem, že to dnes zvládneme, teď cítím zklamání z výsledku vůči všem lidem v klubu, fanouškům. Nechtěl bych teď říkat, co bude, zítra máme trénink, uvidíme. Nezbavuju se zodpovědnosti, nenaplňujeme cíle, které jsme před soutěží vyslovili. Ani bodově, ani herně, až na určité pasáže. A já mám zodpovědnost za výsledky,“ uzavřel Polách.

Jisté je, že pro další utkání s Prostějovem nebudou trenéři moci počítat s trojicí zraněných hráčů, další dva se navíc vykartovali. Roman Potočný dnes viděl osmou žlutou kartu, Jakub Šural čtvrtou. Mimo tréninkový proces pak jsou ze zdravotních důvodů Simon Falette, Jan Hellebrand a Adam Kronus. O jejich stavu budeme podrobněji informovat v příštím týdnu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...