VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Vlašimí

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Vlašimí

B r n o - Výhra 4:0, domácí neporazitelnost, 75 vstřelených branek. Zbrojovka v závěrečném utkání FNL potvrdila svou ofenzivní sílu a porazila Vlašim 4:0. Jak viděl zápas trenér Machálek?

"Jsem hlavně rád, že jsme se odvděčili našim výborným fanouškům vítězstvím. To bylo hlavní motto dnešního dne a jsem rád, že jsme to splnili," naznačil kouč po utkání, jaká byla hlavní motivace Zbrojováků v momentě, kdy už měli druhou příčku jistou.

Základ k tomu Brňané položili už v první čtvrthodině, kdy se trefili Čermák s Růskem. "Na můj vkus jsme měli dnes moc ztrát, kombinačně jsme na tom nebyli tak, jak bychom měli být. Soupeř byl nebezpečný, měl dobrou přechodovou fázi, v defenzivě jsme to neměli lehké. Výsledek je ale jednoznačný a myslím, že mluví za vše," usmíval se Machálek po výhře. Ta mimochodem znamenala, že Zbrojovka absolvovala po 23 letech ročník bez domácí prohry.

V některých pasážích utkání byla hra ospalejší, Machálek si ale nemyslí, že by to souviselo s jasně rozdanými kartami. "Spíše nebyli někteří hráči v optimální pohodě, bylo teplejší počasí, ale jako tým jsme to zvládli. Chtěli jsme třeba, aby se Adam Fousek dostal do hry alespoň na poločas, aby měl nějakou zátěž."

Teď mohou Zbrojováci už jen čekat na to, co přijde. "Zítra máme ještě jeden trénink, pak čtyři dny volno. Nevíme, jestli slavit, nebo být útrpní, v tom je tahle sezóna zvláštní. Nerozhodneme to, nemůžeme to nijak ovlivnit. Ale věřím, že zvítězí zdravý rozum a budeme se chystat na baráž," deklaruje Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko hostí v Bystrci Lanžhot
B-tým
15.08.2020 | Martin Lísal

Béčko hostí v Bystrci Lanžhot

B r n o - Rezerva Zbrojovky se po remíze v Břeclavi poprvé představí doma, přesněji na hřišti v...
Trenér Machálek po utkání ve Zlíně
15.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání ve Zlíně

Z l í n - V závěrečném utkání letní přípravy se Brňané vydali do Zlína, kde po úspěšném obratu ve...
Zbrojovka otočila zápas ve Zlíně a na ligu se naladila výhrou
A-tým
15.08.2020 | Daniel Král

Zbrojovka otočila zápas ve Zlíně a na ligu se naladila...

Z L Í N - Poslední přípravné utkání Zbrojovky před startem nejvyšší soutěže začal lépe domácí Zlín....