VIDEO: Trenér Kotal hodnotí prohru s Jabloncem

VIDEO: Trenér Kotal hodnotí prohru s Jabloncem

B r n o - Zbrojovka před utkáním s Jabloncem snila o bodovém zisku, který by zajistil psychickou pohodu pro takřka třídýdenní ligovou pauzu. Místo toho ovšem přišla hodně hořká pilulka v podobě porážky 0:3.

Krutý výsledek, nevýrazný výkon. "Bylo nám jasné, že nás čeká kvalitní soupeř a těžký zápas. Předpokládali jsme, že se nebude opakovat scénář z jarního zápasu, kdy jsme soupeři chybami nabídli takové šance ke skórování, ale přesně k tomu došlo. Když už jsme si nějakou možnost vytvořili my, nebyli jsme efektivní natolik, abychom zápas zdramatizovali. Po srážce našich stoperů přišla červená karta a v tu chvíli už bylo nesmírně těžké se zápasem něco udělat," shrnul průběh utkání Kotal.

Jarní zápas se nakonec povedlo napodobit pouze počtem inkasovaných branek, kontaktní góly Brno tentokrát nevstřelilo. "Naším největším problémem je založení postupného útoku. Padesát procent míčů od obrany jsou nákopy bez cíle, tím pádem si kraje jen těžko vytvoří příležitosti k centrům a nefungují tak, jak bychom si představovali. To vše pak vliv i na hru Jakuba Řezníčka na hrotu útoku. Aby mohl zakončit, musí dostat kvalitní míč, dnes se dostal ke střelám z dálky, při jedné mu chyběla i trocha štěstí. Jedná se o kumulaci problémů, ale prvnotní příčinou a základním nedostatkem je náš postupný útok," huboval kouč.

Kouč kritizoval i bránění týmu, branky označil jako laciné

Spokojený nebyl ani s obrannou fází. "Tecl obdrží přihrávku do rohu vápna, jsou tam dva naši obránci, nechají ho otočit a nacentrovat. Někde v přístupu je asi chyba, protože na tréninku to cvičíte, vysvětlujete, ukazujete, ale pak přijde zápasový stres, nevím. Zeptejte se na to hráčů, já si to vysvětlit nedokážu," rozhodil pomyslně ruce Kotal.

"Při druhém gólu zase prohrajeme souboj, kterého se zúčastní hráči se stejnými výškovými parametry. To jsou laciné branky a těžko pak můžete výsledek obracet. Když má soupeř větší hráčskou kvalitu, a tu Jablonec má, tak mu můžeme konkurovat jen dobrou organizací hry, kvalitní obranou. Pokud to tam není, takový soupeř šance využije. Podobným způsobem jsme bohužel odehráli i zápas v Mladé Boleslavi., i dnes to byl rozdíl třídy."

Nyní čekají na Zbrojovku dva "mimoligové" testy. V pátek 28. srpna se představí na hřišti Velkého Meziříčí v pohárovém duelu, o týden později zajíždí k přípravě do Znojma. Ligová znělka zazní až v sobotu 12. září, kdy jedeme do Zlína.

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...