VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Prostějovem

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Prostějovem

H o l i c e – Očekávali dřinu, byla to dřina. Na čtvrtý pokus nicméně dokázali Zbrojováci Prostějov na jeho trávníku porazit. Hrálo se tentokrát v Holici, duel rozhodl jediným gólem Kuba Řezníček. Jak zápas hodnotil trenér Klusáček?

„Z průběhu bylo vidět, že se jedná svým způsobem o regionální derby. Věděli jsme, že domácí mohou vsadit na nátlakový fotbal, připravovali jsme se na to a potvrdilo se to zařazením Silného vedle Malce. Trochu jsme tomu uzpůsobili sestavu, byli jsme připraveni na nákopy a souboje. Celé utkání jsme byli o něco aktivnější, ale příležitostí mnoho nebylo. Tu největší měli asi domácí v závěru první půle, kde nás dostali sérií standardek pod tlak. To je jejich velká síla, ale přečkali jsme to a nakonec se nám podařilo utkání zlomit,“ hodnotil duel trenér.

„Díky neuznané brance, což jsem doteď nepochopil, jsme se strachovali o výsledek do konce, ale uhráli jsme to a máme třetí výhru v řadě. Pomalu se posouváme nahoru tabulkou a myslím, že jsme i potěšili diváky, kterých přijelo hodně. Vytvořili skvělou atmosféru, za což bych jim chtěl poděkovat,“ pokračoval Klusáček.

Trenéři sáhli oproti minulému duelu k několika změnám, v základní sestavě se tak objevil i Jan Hladík. „Hlavně v první půli byl cítit. Díky jeho pracovitosti a přímočarosti jsme se rozhodli jej zařadit do sestavy, i trochu vzhledem k tomu, že tu má vazby, měl zvýšenou motivaci. Co jsme čekali, to odvedl,“ řekl na jeho adresu trenér.

A novinkou bylo také obsazení pozice pravého beka, kde nastoupil Lukáš Endl. K nule vzadu přispěl nakonec i nahrávkou u jediné branky.„Věděli jsme, že Štěrbič je schopný odehrát těžké souboje na prostředku, napravo jsme zase získali díky Lukášovi trochu konstruktivity. Že to vyšlo takhle, je fajn. Nebylo to jednoduché, Lukáš z toho měl trochu obavy, ale zhostil se toho dobře. Neříkám, že tam bude hrát, ale je to pro něj i pro nás zase jedna z možností.“

Pozitivem samozřejmě byla i udržená nula, první v sezóně. „Viděl jsem jednu vyloženou šanci, pak nějaké závary. Jsem za to rád, bojovali jsme s tím od začátku soutěže, pětkrát jsme inkasovali jako první. Celou sestavu jsme postavili pevněji a věřili jsme, že budeme schopní utkání rozhodnout, což se potvrdilo,“ doplnil Klusáček. „Herně to jde pomaleji, zatím spíše výsledkově, ale věří, že i k tomu se propracujeme.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...