VIDEO: Trenér Klusáček po utkání na Spartě B

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání na Spartě B

P r a h a – Na tvářích Brňanů byla po dnešním utkání znát velká úleva – vždyť ještě deset minut před koncem na hřišti béčka Sparty prohrávali 0:1. Nakonec ale brali tři body, s čímž mohl být kouč Klusáček spokojený.

„Byl to zápas dvou poločasů. V tom prvním nás Sparta přehrávala, byli jsme hrozně pasivní, nedokázali jsme vykrývat prostory. Sparta byla mnohem lepší, o poločase se obraz hry změnil. Oživil nám to Alli a pomohlo i další střídání. Díky bojovnosti se nám to utkání podařilo zvrátit,“ hodnotil trenér.

Co zaznělo o pauze v kabině? „Samozřejmě jsme si k tomu něco museli říct, pár věcí si vysvětlit, i když to nebylo nic úplně vášnivého. Hlavně tu pasivitu, protože když necháte Spartě prostor, jsou to hráči, kteří fotbal umějí. Ve druhé půli jsme je dostali pod tlak, získávali jsme hodně balonů.“

Střídající Alli byl, jak již zaznělo, výrazným oživením – byť do statistik se nakonec nezapsal. „Je to znát, když přijde do hry v jejím průběhu, Určitě i pro něj je to něco jiného, než když jde do začátku, kdy je obrana odpočinutá. Na druhou stranu pořád přemýšlíme nad jeho nasazením od začátku. Je pravda, že je to hráč, který hru vždycky oživí,“ chválil Klusáček.

Od první minuty naopak trenéři nasadili nováčka Maru. „V tom jsem měl docela jasno, otázkou bylo, kolik toho Kamso vydrží. Nakonec vydržel celý zápas, odehrál ho slušně. S týmem se samozřejmě musí malinko sžít, bojovali jsme někdy s tím, že jsme nedrželi dobře pozici před stopery. Ale věřím, že se to bude zlepšovat.“

A co návrat marodů Fouska, Nového či Koželuha? „Věřím tomu, že alespoň někteří z nich by mohli být do příštího zápasu v pořádu,“ naznačil Klusáček.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...