VIDEO: Trenér Hašek po utkání s Českými Budějovicemi

VIDEO: Trenér Hašek po utkání s Českými Budějovicemi

B r n o – Trenér Hašek před dnešním utkáním s Českými Budějovicemi mnohé překvapil několika tahy v sestavě. Nakonec chyběla minuta k tomu, aby absencemi notně postižená Zbrojovka naplno bodovala. Poslední rána v nastavení bohužel naděje na výhru odvála a Brňanům zbyl jen bod.

„Při hodnocení dnešního utkání nemůžu nevzpomenout zápas v Liberci, kde jsme podali velice slabý a nepoctivý výkon, který nekorespondoval s naší situací. Kritika byla velká, od hráčů jsme očekávali, že dnešní výkon bude odpovědí. To je jedna věc, druhá věc pak jsou naše personální těžkosti. Pro dnešek jsme měli mimo hru čtyři stopery, museli jsme improvizovat,“ vysvětloval kouč na pozápasoví tiskovce tahy v sestavě.

Tou asi nejlepší zprávou byl návrat Filipa Součka, který ovšem nastoupil na nezvyklé pozici. „Trénoval poprvé včera, ještě na pozici, kde normálně nehrává. Dohodli jsme se, že na šestce by to z hlediska kondičního nezvládl, na stoperu nastupoval v dorostu a byl přesvědčený, že je připraven, že to spíše zvládne z této pozice. Tím pádem jsme na pozici šestky dali pravého obránce, protože jiné defenzivní typy jsme neměli, jen kluky po nemoci, kteří včera poprvé trénovali. Tím se zase uvolnila pozice na pravém beku a tam jsme dali Kubu Nečase. Tři pozice jsme tedy měli obsazené hráči, kteří tam nikdy v profesionální soutěži nehráli, z jednoho tréninku jsme udělali tuhle sestavu. V kombinaci s tím, jaké jsou naše bodové zisky, to nebylo komfortní, proto jsme do utkání šli s tím, že zůstaneme kompaktní, budeme si plnit povinnosti a postupně se dostaneme do rytmu a budeme vystrkovat růžky,“ objasňoval Hašek.

„To se i dělo, dali jsme pěkný gól po dobře sehrané situaci. Ševa zachoval mistrovský klid a šli jsme do vedení. Vyvíjelo se to tak, jak jsme zhruba doufali, i když jsme některé akce nedohráli tak, jak jsme mohli, ke konci poločasu jsem pak cítil, že kluci začali bránit náskok. O pauze jsme si řekli, že to nejde, že musíme být nebezpeční, i když jsme neměli moc možností z hlediska střídání. Jak se blížil konec, soupeř začal hrát vabank, ty to podvědomě chceš nějak dobránit… V řadě situací, kdy jsme soupeře mohli dorazit, jsme neprokázali dostatek klidu, odvahy, sebevědomí, kvality nebo všeho dohromady. Za to jsme byli potrestáni. Nevím, jestli to hráč soupeře takto chtěl, pokud ano, trefil to fantasticky. Situace se jevila lehce nebezpečně, ale ne jako gólová šance, a nakonec z toho byl gól. Nechápal jsem, kam míč letí, a najednou byl v síti, pak už to nešlo vzít zpátky,“ popisoval trenér moment, který zmrazil krev v těle všech hráčů i fanoušků Zbrojovky.

„Podle mého názoru ze sebe mužstvo dnes vydalo všechnu energii, všechno, co bylo v jejich silách. S nasazením a ochotou pracovat jsem byl spokojený. Skoro bych i řekl, že jsme si ten gól dostat nezasloužili, ale to je prázdná fráze. Na konci mohla být odměna v podobě tří bodů a najednou je to sfouklý a zůstane jen zklamání,“ mrzelo Haška.

Získaný bod Zbrojovku odsoudil do skupiny o záchranu. „Nedělali jsme velké plány, jen tady a teď. Kdybychom ten gól nedostali, mohli jsme ještě v neděli hrát o potenciální posun výš, ale to je kdyby, my jsme ho dostali. Všichni umíme počítat, ve hře je šest zápasů a jsou tam místa, která zaručují setrvání v soutěži, pak místa, která zaručí baráž, a pak jedno místo, kde už ti nepomůže nic.“

Na Slovácko Brňané pojedou v těžké situaci. Hodit se bude každý bod, soupeř nicméně hraje o evropské poháry a navíc to nevypadá, že by se marodka Zbrojovky měla zásadněji vyprázdnit. „vrátí se Hlavica, u nemocného Štěrby si nejsem jistý. V lepším stavu by měli být Divíšek s Matejovem, jsou po nemoci, budou mít za sebou víc tréninku než jeden nebo dva, co měli. A je tady ten moment, že Filip Souček odehrál celý zápas, to je důležitý moment. Zvládnul to, i když začátek měl těžký. Jak šel zápas, dostával se do toho, byl hodně platný. Organizaci hry jsme i díky němu měli lepší než proti Pardubicím, obranu řídil slovně i příkladem, hřiště jsme měli v defenzivě kratší a to byla z velké míry jeho zásluha,“ chválil Hašek přínos defenzivního univerzála, který nakonec odehrál celé utkání.

„Absencí je až moc, dává to prostor pro trenéry, aby vařili sekerkovou polívku a z minima vytěžili maximum. S Pardubicemi se nám to povedlo, v Liberci jsme to po slabém výkonu nezvládli, dnes se to myslím dařilo. I proto mě ten konec štve, protože hráči i všichni v klubu do toho dali energii a ten výstup je málo. Byť na druhou stranu pořád je to bod a kdo ví, jak se to na konci bude počítat, jestli třeba nebude rozhodující. Záleží, jakým úhlem pohledu se na to chceš dívat,“ uzavřel Hašek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok
A-tým
27.11.2023 | Martin Lísal

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku....
Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku
B-tým
25.11.2023 | Martin Lísal

Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku

B r n o - Také brněnský B tým má na sklonku roku v plánu i dva přípravné zápasy. V tom prvním...
BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!
Ostatní
24.11.2023 | Martin Lísal

BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!

B r n o - Sháníte už vánoční dárky? Máme pro vás tip, jak je pořídit výhodně! Ve zbrojováckém...