VIDEO: Trenér Hašek po utkání na Slovácku

VIDEO: Trenér Hašek po utkání na Slovácku

U h e r s k é H r a d i š t ě – Zbrojováci zakončili základní část FORTUNA:LIGY prohrou, na hřišti Slovácka bodové konto nerozmnožili. Duel rozhodla jediná branka, trenéra Haška mrzel zejména výkon v prvním dějství.

„Na Slovácku se hraje fyzický fotbal, o soubojích. A my jsme v první půli v tomto typu hry tahali za kratší konec. Může se stát, že dostanete gól, ale vadilo mi hlavně to, že jsme byli směrem dopředu připos… Útočili jsme v málo hráčích, bez podpory krajních obránců směrem nahoru. Slovácko přitom má herní mapu takovou, že když získáš míč, dá se jít do přečíslení, ale musí se zachovat klid a projevit určitou kvalitu z hlediska mentálního sebevědomí, neuspěchat přihrávku. My jsme kvalitu neukázali, vypracovali jsme si jednu šanci. Ševa to měl na hlavě, říkal mi, že to viděl na poslední chvíli. Kdyby to viděl dřív, nebyla to těžká situace, ale to bychom vytěžili z minima maximum,“ popisoval Hašek průběh prvního poločasu na pozápasové tiskovce.

„Druhý poločas byl už z naší strany lepší, měli jsme vyšší procento úspěšnosti v osobních soubojích, byli jsme silnější na míči. Ale do jaké míry to bylo naším zlepšením nebo Slovácko hrálo s vědomím, že vede, to se dá těžko posoudit. Z té hry jsme mohli myslet na vypracování šancí, drželi jsme míč, byli jsme na útočné polovině ve velkém počtu, ale bez čistých šancí. Spíš šlo o momenty, kdy se na lavičce nadechnete, že by z toho něco mohlo být… Proto jsme odešli poraženi,“ pokračoval.

Prohra znamená jediné – Brňané vstoupí do nadstavby jako čtrnáctí. „Nepřidali jsme body, naší výchozí pozicí je momentálně barážová příčka, není to úplně veselé. Čeká nás pět utkání, kdo to chce zvládnout, musí to zvládnout hlavně mentálně, zachovat klid, nepanikařit. Na tom bude hodně záležet.“

Bohužel s největší pravděpodobností bude Brňanům v úvodu nadstavby chybět Filip Souček, který byl v závěru vyloučen. „Minule se nám vrátil do sestavy a mělo to velmi pozitivní dopad. Zvládl to téměř bez tréninku, to ukazuje na velkou mentální sílu, že do toho vůbec jako hráč na hostování šel. To zaslouží obdiv i poděkování. Měli jsme z toho dobrý pocit, mohl teď další týden potrénovat a konečně se blížit zápasové kondici, místo toho přišlo tohle. Byla to hloupost, on to moc dobře ví, nejde to vzít zpátky. Nebudu na něj křičet, nic bych tím nezměnil. Necítím ani zlost, spíš lítost. Za prvé že nám bude chybět, a pak i za něj, dokážu se vcítit, jak mu je. Nevím, jakou stopku dostane, ale alespoň bude v tréninku a až se vrátí, může nastoupit i na pozici šestky,“ komentoval Hašek červenou kartu. „Je to sport, kluci do toho dávají emoce, teď ta emoce přemohla racionální myšlení. I když jsem tu situaci zatím na videu neviděl, ale věřím rozhodčím, že to bylo posouzeno správně.“

Realizační tým tak bude toužebně vyhlížet návrat marodů, v defenzivě by se to mohlo nejdříve týkat Lukáše Endla. „Postupně se zapojí do tréninku, ale musí opatrně. Má v rameni šrouby. Ještě nás čeká měsíc, mohl by se ve hře objevit, ale je to samozřejmě otázka, v jaké bude kondici a kolik zápasů stihne,“ uzavřel Hašek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu
Mládež
25.07.2024 | Martin Lísal

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu

R a k v i c e - Dorostenci Zbrojovky (U17) završili třídenní Haraštův memoriál výhrou proti pražské...
PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....