VIDEO: Trenér Dostálek po utkání ve Zlíně

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání ve Zlíně

Z l í n - Zbrojováci zvládli i třetí venkovní utkání v sezóně, na neoblíbeném zlínském trávníku zvítězili 3:2 a bodovali tu poprvé po pěti zápasech. Spokojení tak po utkání nebyli jen fanoušci a hráči, ale i realizační tým v čele s trenérem Dostálkem.

„S dnešním výsledkem panuje maximální spokojenost, je to další venkovní zápas, který jsme zvládli za tři body. Za to musím hráčům poděkovat a pochválit je,“ zahájil trenér pozápasovou tiskovou konferenci. „Zápas nebyl takový, jaký jsme si představovali. V první půli jsme sice měli celkem slušné přechody do protiútoků, ale nebyli jsme ve finální fázi tak úspěšní, jak bychom chtěli. Šli jsme do vedení, to jsme navýšili, ale v ten moment jsme trošku přestali hrát.“

Zbrojovka vedla o tři branky, ale ze zápasu nakonec bylo drama. „Zlín do toho vstoupil velmi dobře střídáním, dostal nás pod tlak. Tady to beru sám na sebe, měl jsem do toho vstoupit aktivněji, měl jsem střídat. Na hráčích byla vidět chuť, každý chce odehrát celý zápas a nikdo nechtěl ze hřiště jít, proto jsem jim nechal prostor a málem se nám to nevyplatilo. Díky střídání jsme to nakonec korigovali a jsme rádi za tři body, ale byly to nervy,“ oddechl si Dostálek.

Fotbal někdy takový bývá – zdánlivě ztracený zápas se zdramatizuje, prohrávající tým je jak politý živou vodou. „Poslali tam ofenzivní hráče, hráli vabank. Začali nás přečíslovat na naší levé staně, létaly tam nebezpečné centry, po jednom jsme dostali gól. Pak i z druhé strany na zadní tyč. Je to i otázka kvality soupeře, že vás dokáže dostat pod tlak.“

Třetí venkovní výhra ze tří zápasů naznačuje, že Zbrojovka se letos na hřištích soupeřů cítí jako ryba ve vodě. "Ale nejsou to lehčí zápasy, všichni ti soupeři nás dostali pod tlak. Ale dokázali jsme reagovat. Za body zvenku jsme samozřejmě rádi, ale doma jdou čísla proti nám, to potřebujeme zlepšit. Být produktivnější, mít více šancí, když proti nám soupeři vycházejí ze zajištěné obrany. Dnes jsme toho prostoru měli víc, využili jsme rychlé hráče, především Alliho, pod hrotem jsme měli čtyři rychlé hráče. Čekali jsme, že Zlín naváže na výkon ze Sparty, tím, že Ruda Reiter nastoupil na pravém beku, jsme tam dali Alliho, aby mu dělal problémy. To se dařilo, ale málo jsme ho první půli využívali. Hráčům na křídle pak rychle docházejí síly, zastanou obrovský objem práce a naběhají moc kilometrů," popisoval Dostálek stanovenou taktiku.

Důležitým momentem utkání byla penalta z úvodu druhé půle, k té ale trenér neměl mnoho co říci. "Neviděl jsem tu situaci. Vím, že potom došlo k faulu na půlce, ale že to sudí vrátil, to bylo překvapení. Viděl jsem jen, že na zemi zůstal chvíli Filip Souček, ale zatím jsem neměl možnost to vidět podrobně,“ prozradil.

Teď mají Zbrojováci před sebou pohárový zápas v Rosicích a domácí duel s Teplicemi. Jisté je, že pro čtvrtou žlutou kartu bude chybět Granečný, který si s Hrabinou v úvodu sezóny pronajal kraje obrany. „Jeho výkony jsou pro nás milým překvapením, bohužel si bude muset odfrknout. Ale máme varianty, jak jej nahradit, už v Ostravě jsme ho měli na křídle. Plánujeme samozřejmě využít pohárový zápas k tomu, aby dostali šanci další hráči, i když máme nějaké menší zdravotní problémy a asi si nebudeme moci dovolit nasadit kompletně nový tým,“ doplnil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...