VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Jablonci

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Jablonci

J a b l o n e c - Zbrojováci dnes museli vstřebat první letošní venkovní prohru, na hřišti Jablonce podlehli 1:3. Jak duel hodnotil trenér Zbrojovky Richard Dostálek?

„1:3, co k tomu říct? Fotbal se rozhoduje v pokutovém území a tam jsme se dnes chovali velmi nezodpovědně. Všechny góly, které jsme dostali, padly ze situací, na které jsme hráče upozorňovali. To mne samozřejmě hodně mrzí. První gól jednoznačně, druhý gól nezodpovědnost, to se potom těžko hraje. Hráči se nadřeli, aby srovnali na 1:1, potom ta zodpovědnost musí být daleko větší, než se stalo. Tam se to malinko zlomilo, vypadli jsme z role a dostali třetí gól. Pak už je těžké najít sílu zvrátit zápas. I když jsme si příležitosti vypracovali, nebyli jsme produktivní,“ hodnotil na pozápasové tiskovce.

V první půli inkasovali Zbrojováci jeden gól, své možnosti bohužel neproměnili. „Chtěli jsme vycházet z určitého postavení, kdy bychom nechávali soupeře na naší polovině, abychom měli volno na soupeřově půlce. Bohužel jsme nedokázali využít situace, kvůli kterým jsme tam hráče takto stavěli. Co se týče založení útoku a přechodové fáze, to bylo dobré, slušně jsme kontrolovali míč a dokázali jsme se dostat přes první soupeřovu formaci. To, že jsme nedokázali vstřelit v prvním poločase branku, byl možná jeden z důvodů, proč jsme tady dnes neuspěli,“ pokračoval kouč.

„Nebyl to nejhorší zápas, který jsme letos sehráli. Hráčům budu samozřejmě vytýkat, jak jsme se chovali v pokutovém území při bránění situací, ale proti soupeři, který hraje v laufu, jsme si vytvořili dost zajímavých situací i tlak do pokutového území. Jenže tam se rozhoduje, tam se hraje o body, tam se vydělávají prachy, a tam se nám dnes nedařilo.“

Brňanům dnes chyběl doposud nejvytíženější hráč sestavy Lukáš Endl, který dodneška nescházel ani minutu. „Jak by to vypadalo s ním? To jsou kdyby, to já nevím. Neměli jsme ho, měl zdravotní problémy, takže jsme hráli bez něj. Příště nám pomůže. Hrál za béčko, protože jsme chtěli, aby měl zápasovou zátěž, ale není to v takovém tempu a v takové náročnosti. Proto jsme ho nebrali sem a chtěli jsme, aby byl nachystaný na příští týden,“ zakončil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...