VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Zlínem

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Zlínem

B r n o - Zatímco minulý víkend Zbrojováci remízu 1:1 celkem vítali, teď jim tolik radosti neudělala. V domácím utkání se Zlínem totiž znamenala ztrátu dvou bodů, k tomu se navíc přidala i ztráta dvou hráčů. Je tedy zřejmé, že kouč Dostálek duel nehodnotil pozitivně.

„Zápas pro nás neměl dobrý scénář. Očekávali jsme, že na nás soupeř vytvoří tlak, tak jako v posledních zápasech, že to bude tempo zápas nahoru dolů. Dnes proti nám naopak hráli v bloku, do kterého bylo pro nás těžké se prosadit. V první půli jsme neměli kvalitu po stranách ani v přechodové fázi, navíc jsme inkasovali gól, což nás zabrzdilo. Ve druhé půli jsme postupně přidávali, šli jsme si za vyrovnáním a nakonec bod bereme, protože v nabité tabulce se každý bod bude počítat,“ shrnul kouč zápas.

Při honbě za vyrovnáním se v defenzivě logicky objevilo víc okének, naštěstí Martin Berkovec bránu ve druhé půli zavřel a udržel naději. „Berky odchytal fantastický zápas, udržel nás ve hře. Obranu jsme otevřeli, měli jsme víc hráčů v ofenzivních pozicích a on nás při šancích Zlína podržel,“ chválil Dostálek.

A zmínil samozřejmě i patnáctý gól kapitána Řezníčka. „Neměl jsem zatím možnost to vidět, ale takhle se má správně zachovat kanonýr, který útočí na metu, kterou má před sebou, díky čemuž táhne celý tým,“ uvedl. A nervozita při zkoumání situace? „Čtvrtý rozhodčí nám hned řekl, že se bude řešit předchozí ruka v pokutovém území. Jen jsme čekali, jak to dopadne, protože takových situací je hodně a od postranní čáry jsme neměli možnost to vidět.“

Jenže negativ bylo bohužel také hodně. Kromě ztracených bodů tak´ztracení dva hráči. „Bude to těžké, čekají nás Teplice a pojedeme tam bez Lukáše Endla a Kuby Šurala,“ mrzí kouče. Šury viděl osmou žlutou kartu, Lukáš se v první půli bohužel zranil. „Vypadá to na zlomenou klíční kost,“ povzdechl si Dostálek.

„Ostatní hráči teď budou muset přijmout zodpovědnost a jejich roli zastat, aby to neleželo jen na jedenácti lidech. Šury je soubojový hráč, Endlík nám pomáhá ve vzduchu, budou chybět, ale musíme najít hráče, kteří ten zápas zvládnou. A vybrat sestavu tak, aby se neopakoval středeční zápas,“ zdůraznil trenér. A jak viděl protest fanoušků v úvodu utkání? „Fanoušci projevili nespokojenost, já to akceptuji.“

Kouč také prozradil, co se o půli řešilo v kabině. „Zdůrazňovali jsme si, jak musíme hrát proti soupeři v bloku. Máte několik možností – hrát po stranách, což nám dnes nevycházelo, nebo střelba ze střední vzdálenosti. To je něco, s čím se potýkáme celou sezónu, kdy hráčů, kteří k tomu najdou odvahu, moc nemáme. A když se najdou, nemají střely razanci a kvalitu. Trénujeme to, tohle je ale něco, co nejde hráčům nařídit, tu odvahu musí najít každý sám a situaci si připravit,“ uzavřel Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...