VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Slováckem

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Slováckem

B r n o – Premiérový zápas Zbrojovky po návratu do FORTUNA:LIGY nabídl skvělou atmosféru a hned čtyři branky. Jak hodnotil trenér Dostálek remízový vstup Brňanů do sezóny?

„Utkání se hrálo v nadstandardní atmosféře, což jsme si hrozně přáli. Mělo velice slušné tempo od začátku do konce, oba týmy měly dost příležitostí, aby zápas převážily na svou stranu. Sice jsme nevyhráli, ale nejsem zklamaný, hráče musím pochválit, jak zápas odmakali a odbojovali. Hráči si soutěž musejí trochu osahat, věřím tomu, že když takových těžkých zápasů odehrají víc, bude se jim zvedat sebevědomí, získají zkušenosti a můžeme být tím pádem zajímavějším týmem do dalších kol,“ hovořil kouč na pozápasové tiskovce.

Brňané dvakrát vedli, nakonec se tedy museli spokojit s bodem. „Do utkání jsme nevstoupili úplně dobře, byli jsme málo odvážní. Pomohl nám první gól po velice pěkné akci Michala Ševčíka, který ji sám rozjel i zakončil. Při inkasovaných gólech jsme měli i trochu smůlu, ale musím říci, že jsme dnes hráli proti výborně připravenému soupeři, který byl neskutečně silný na míči,“ pochválil Dostálek i tým Slovácka.

Klíčem ke vstřeleným brankám byl kapitán Kuba Řezníček. Zatímco před sedmi lety se proti Slovácku sám dvakrát trefil, tentokrát se převtělil do role asistenta. „Dnes neměl servis od spoluhráčů, ale naopak jej dělal on. Byl neskutečně platný pro tým, takhle si představuju, aby hráči pracovali, bojovali jeden za druhého a vytvořili tým,“ vysekl trenér poklonu bijci na hrotu brněnského útoku.

Před utkáním byli fanoušci poměrně překvapení složením základních jedenáctek obou týmů. V té brněnské šlo především o obranu, stejně jako o Šimona Faltu ve středu zálohy. „V přípravě se nám skládala stoperská dvojice Endl-Štěrba, ale Štěrbis se lehce zranil, místo něj šel Šury a zvládl to slušně. Kraje jsme pak řešili z toho důvodu, že soupeř má rychlé hráče na stranách, proto jsme do toho sáhli a postavili Matesa s Granym. Co se týče Šimona, máme hodně kreativních hráčů levonohých a rádi bychom je protáčeli,“ vysvětloval Dostálek.

A Slovácko? To zase leckoho překvapilo zařazením Kalabišky na hrot. „Ale my jsme to věděli a čekali jsme to. Víte, jak to je. Slovácko vědělo naši sestavu, my tu jejich. Tušili jsme, že se to chystá. Spíš jsme čekali, jaké zvolí rozestavení, jestli ve druhé půli budou hrát na tři stopery, jinak to až takové překvapení nebylo.“

Brňané se teď chystají na druhý duel, opět v sobotu se představí v Olomouci. Už s novými hráči? „Přiznám se, že teď po utkání vám neřeknu nic bližšího, s nikým jsem o tom nemluvil, řešili jsme především zápas. Platí, že jednáme se dvěma týmy o dvou hráčích,“ naznačil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...
U18: Výhra v Prostějově!
Mládež
24.09.2023 | Martin Lísal

U18: Výhra v Prostějově!

P r o s t ě j o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) si o víkendu připsali výhru na hřišti Prostějova....