VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Slavii

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Slavii

P r a h a – Vzdorovali Plzni, vzdorovali i Slavii. Fotbalisté Zbrojovky si proti favoritům zatím na jaře vedou výrazně lépe, než během podzimní části. Bodový zisk ovšem ani dnes nerozmnožili, tým v čele s trenérem Dostálkem musel vstřebat prohru 0:2.

„Zápas se vyvíjel podle předpokladů, Slavia si na nás v úvodu vytvořila tlak, prvních dvacet minut nás nepustila za půlku. Byli jsme málo odvážní, pak jsme odvahu trochu našli, ale přesto to v první půli byl spíš bojácný výkon. I tak jsme drželi čisté konto, do druhé půle jsme hráče nabádali, aby hráli aktivněji, což se do určité míry dařilo. Zápas jsme ale ztratili po chybě, kterou jsme udělali při standardní situaci. To nás stálo možná bod,“ mrzel kouče po utkání klíčový moment v podobě prvního gólu. „Tu situaci jsme měli možnost vidět po utkání v televizi a šlo jednoznačně o chybu hráče, který otevřel prostor a otočil se zády, což je nezodpovědné chování.“

Následně Zbrojováci sahali po vyrovnání, nevyzráli ale na výtečného Koláře. „I to nás mrzí, chtěli jsme dát gól. Uhráli jsme jeden z těch lepších výsledků, co tu soupeři letos předvedli, ale mrzí nás, že jsme nedotáhli některé dobře připravené situace. Je to pro nás škola, zejména mladší hráči potřebují sehrát pár takových těžkých zápasů v takové atmosféře, aby se posouvali dál a nabrali zkušenosti,“ pokračoval Dostálek.

Při zveřejnění sestavy hodinu před utkáním leckdo asi povytáhl obočí – například pro Lukáše Endla není post defenzivního záložníka typický. „Něco jsme si vyzkoušeli v týdnu a byl jsem z toho tak zoufalý, že jsem to přeskládal,“ odkázal Dostálek se smíchem na četné absence, které musel při skládání sestavy brát v potaz. „Zvolili jsme provizorní řešení, tah s Endlíkem nám vyšel, získal hodně balonů, a to i před vápnem. Měl pár tahových věcí, neztratil se. Není to ale tak, že by tam měl zůstat. Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace kolem zraněných hráčů, těch ztrát bylo zkrátka moc,“ zmínil kouč absence Fouska, Součka, Divíška, Blechy či Matejova.

Na soupisce pro zápas se jedno jméno objevilo vůbec poprvé – Michal Hložánek. „Michal je s námi často v tréninkovém procesu, přistupuje k tomu příkladně a nominace na zápas byla takovou odměnou za jeho práci. Chtěli jsme, aby měl možnost zblízka vidět takový zápas na krásném stadionu, nasát tu atmosféru. Může to pro něj být další impuls a motivace,“ uvedl Dostálek na adresu sedmnáctiletého gólmana, který kryl záda Berkovcovi s Hrubým.

Ještě před zápasem uctili přítomní potleskem památku velkého trenéra Františka Cipra, který vedl i Richarda Dostálka. „Byla to smutná zpráva, hned jsem si vzpomněl na pár momentů, které jsem pod ním zažil. Ať už v lize, nebo při tažení Evropou. Měl lidský přístup, uměl si udělat srandu. A jestli jsem si něco od něj pro další práci mohl vzít, tak je to takový ten nadhled, který měl,“ vzpomínal brněnský trenér.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...