VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku

VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku

O p a v a – Ještě v minulé sezóně hrál za dorost, letos se posunul do B týmu. A ve středu si osmnáctiletý obránce Ondřej Šlapanský poprvé zahrál za první mužstvo. V pohárovém duelu v Opavě nastoupil ve středu obrany.

„Na začátku jsme se trochu hledali, vzhledem k tomu, že sestava byla hodně mixovaná. Nebylo to úplně ono. Pak jsme se ale chytli, vypadalo to líp. Je škoda, že se nám nepovedlo srovnat,“ hodnotil Šlapanský svůj debut.

„S výsledkem nemůžu být spokojený, protože jsme prohráli. Na druhou stranu to byl první zápas v áčku, což beru jako velký úspěch, můj výkon snad nebyl úplně tragický. Přijeli se podívat i brácha s taťkou, mamka se dívala doma online. Doufám, že se jí to povedlo spustit,“ naznačil Ondra s úsměvem, že o podporu nejbližších měl postaráno.

Na hřišti se debutant postavil vedle ještě mladších parťáků Hamzy s Tomanem, po jejich boku nastoupil v obraně výrazně zkušenější Peter Štepanovský. „Řekli jsme si na začátku, že je úplně jedno, jestli jsme Štepa nebo Hamzič, že věkový rozdíl by neměl hrát roli. Koučovali jsme se všichni navzájem. Samozřejmě zkušenosti u ostatních jsou jiné, ale snažili jsme se všichni.“

Šlapanský letos naskočil do sedmi zápasů za B tým, chyběl jen jednou pro nemoc. „Naštěstí už jsem v pořádku, i proto jsem dnes dostal tuhle šanci. Je to samozřejmě proti divizi jiné. Skok jsem čekal, možná ale ne až tak velký. Všechno bylo rychlejší, náročnější,“ přiznal stoper, který je ve Zbrojovce od přípravek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...
VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Trenér Hynek si po utkání v Jihlavě mohl oddechnout. Jeho premiéra na lavičce...
Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy
A-tým
22.07.2024 | Daniel Kinc. FOTO: Zuzana Javůrková

Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy

B r n o - Zbrojovka vstoupila do nového ročníku Chance Národní ligy vítězně. V televizní dohrávce...