VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku

VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku

O p a v a – Ještě v minulé sezóně hrál za dorost, letos se posunul do B týmu. A ve středu si osmnáctiletý obránce Ondřej Šlapanský poprvé zahrál za první mužstvo. V pohárovém duelu v Opavě nastoupil ve středu obrany.

„Na začátku jsme se trochu hledali, vzhledem k tomu, že sestava byla hodně mixovaná. Nebylo to úplně ono. Pak jsme se ale chytli, vypadalo to líp. Je škoda, že se nám nepovedlo srovnat,“ hodnotil Šlapanský svůj debut.

„S výsledkem nemůžu být spokojený, protože jsme prohráli. Na druhou stranu to byl první zápas v áčku, což beru jako velký úspěch, můj výkon snad nebyl úplně tragický. Přijeli se podívat i brácha s taťkou, mamka se dívala doma online. Doufám, že se jí to povedlo spustit,“ naznačil Ondra s úsměvem, že o podporu nejbližších měl postaráno.

Na hřišti se debutant postavil vedle ještě mladších parťáků Hamzy s Tomanem, po jejich boku nastoupil v obraně výrazně zkušenější Peter Štepanovský. „Řekli jsme si na začátku, že je úplně jedno, jestli jsme Štepa nebo Hamzič, že věkový rozdíl by neměl hrát roli. Koučovali jsme se všichni navzájem. Samozřejmě zkušenosti u ostatních jsou jiné, ale snažili jsme se všichni.“

Šlapanský letos naskočil do sedmi zápasů za B tým, chyběl jen jednou pro nemoc. „Naštěstí už jsem v pořádku, i proto jsem dnes dostal tuhle šanci. Je to samozřejmě proti divizi jiné. Skok jsem čekal, možná ale ne až tak velký. Všechno bylo rychlejší, náročnější,“ přiznal stoper, který je ve Zbrojovce od přípravek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok
A-tým
27.11.2023 | Martin Lísal

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku....
Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku
B-tým
25.11.2023 | Martin Lísal

Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku

B r n o - Také brněnský B tým má na sklonku roku v plánu i dva přípravné zápasy. V tom prvním...
BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!
Ostatní
24.11.2023 | Martin Lísal

BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!

B r n o - Sháníte už vánoční dárky? Máme pro vás tip, jak je pořídit výhodně! Ve zbrojováckém...