VIDEO: Mužstvo ukázalo charakter a sílu, těší po výhře Dostálka

VIDEO: Mužstvo ukázalo charakter a sílu, těší po výhře Dostálka

O s t r a v a - Ještě deset minut před koncem se zdálo, že trenér Dostálek ani na třetí pokus Baník neporazí. Pak ale přišlo galapředstavení Zbrojováků v čele s dvojicí střídajících hráčů Řezníček-Fousek. Tři ztracené body z domácího utkání proti Slavii si tedy Zbrojovka promptně vzala zpět v Ostravě.

V tabulce pravdy tak jsou Brňané na jednom plusovém bodu, venku zůstávají po dvou duelech stoprocentní. Jak již zaznělo, výhra se nerodila lehce. „Malinko jsme netrefili taktiku, se kterou na nás Baník bude hrát. Mysleli jsme, že od první minuty vytvoří tlak, mužstvo jsme tedy skládali spíše na rychlé protiútoky. Tím, že jsme v první půli byli dominantní na míči a soupeř nás nechával hrát postupný útok, jsme museli některé taktické věci řešit, ale hráči si s tím poradili dobře. Jen jsme nebyli produktivní v koncovce a nepovedlo se nám vstřelit branku,“ shrnul Dostálek průběh prvního dějství, v němž byla Zbrojovka nebezpečnější.

Góly ale padaly až po změně stran. „I díky příchodu pracovitého Kuzmanoviće nás Baník nejprve trochu přitlačil, postupem času se hra vyrovnala. Bohužel po hloupé situaci jsme si nechali po jednoduché ztrátě míče dát branku. Mužstvo ale ukázalo charakter a sílu se o výsledek porvat, nakonec si tedy odvážíme tři body,“ liboval si trenér.

Inkasovaná branka přišla jako blesk z čistého nebe, Baník do té doby mnoho šancí neměl. „Obávali jsme se jejich standardních situací, které zahrávají slušně, mají oproti nám vysoké hráče. To se neukázalo, nakonec jsme gól dostali z jednoduché situace, kterou jsme nezachytili. Přiznám se, že jsem to neviděl úplně dobře, protože jsem zrovna řešil střídání a obrátil jsem se na chvíli k lavičce. Viděl jsem až samotný centr, takže se na to určitě ještě podíváme na videu.“

Se střídáním měli šťastnou ruku oba trenéři, klíčové ovšem bylo, že čerství Zbrojováci si gól a nahrávku dokázali oplatit. A nebylo to dle trenéra jen o Řezníčkovi s Fouskem. Trenéři postupně poslali do hry pět ofenzivních hráčů. „Nám se podařilo všech pět střídání. Všichni příchozí ukázali velkou kvalitu a přínos pro mužstvo. To, že se dva brankově prosadili, je příjemné a pěkné, přidělává nám to příjemné starosti, které budeme rádi řešit. I hráči v základní sestavě ukázali, proč jsou ve Zbrojovce a že fotbal hrát umějí,“ doplnil Dostálek, který do základní sestavy letos poprvé poslal Blechu, Divíška a gólmana Šimana. Ten nahradil v bráně nemocného Berkovce, který doposud nechyběl ani minutu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října
Ostatní
02.10.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října

B r n o - Jaký je program týmů Zbrojovky v aktuálním týdnu? Áčko před pauzou hostí Příbram, béčko...
Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro permanentkáře!
Ostatní
02.10.2023 | Klub

Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro...

B r n o – Také pro páteční zápas s Příbramí jsme permanentkářům jako dárek nachystali zvýhodněnou...
U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě
Mládež
01.10.2023 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U16) podlehli na domácím hřišti v Tišnově Jihlavě 1:2. Po první...