VIDEO: Jsem rád, že si Řezňa zavolal, usmívá se Endl

VIDEO: Jsem rád, že si Řezňa zavolal, usmívá se Endl

H o l i c e – Pár gólů už Lukáš Endl v kariéře dal, asistenci si v ligovém duelu ale připsal poprvé. A hned nesmírně důležitou – po hodině hry dnes přihrál Kubovi Řezníčkovi na jediný gól v řeži s Prostějovem!

„Jsem rád, že jsem se konešně podílel na nějakém gólu,“ pousmál se Endl na tiskové konferenci. „Řezňa na mě houknul, já jsem ho poprvé pořádně neviděl. Jsem rád, že si zavolal, pak už jsem to nějak naslepo, poloslepo na něj dal,“ popisoval klíčový moment.

Dvacetiletý stoper dokázal už několikrát obstát i na pozici šestky, dnes si vyzkoušel pozici pravého beka. „Trenér mi řekl, že mám hrát hlavně v klidu, rozkoukat se, postupně se zapojovat do ofenzivy, ale hlavně si plnit defenzivní činnosti. Myslím, že jsme to s klukama celkem dobře zvládli. Jsem rád, že jsme konečně udrželi nulu, to je taky důležité. Snad nás to požene, budeme dál vyhrávat a budeme mít dobrou šňůru,“ přeje si.

Brňané vyhráli potřetí v řadě a po špatném vstupu do sezóny se postupně drápou tabulkou vzhůru. „Jasně, že to měl člověk v hlavě, ani moje výkony nebyly moc dobré. Doufám, že už je to srovnané a bude se to jenom zlepšovat. Dokázali jsme ty zápasy zlomit, góly jsou vybojované, jsem rád, že to tam klukům padá. I dnes jsem měl dvě akce, které jsem si nepohlídal, překopli mě, na to si musím dávat pozor. Opakuje se to a musím na tom zapracovat,“ je si vědom Endlík.

Ten i z pozice pravého obránce svedl řadu soubojů s ofenzivními hráči soupeře. „Hrají hodně na vysokého Malce, má i dobrou figuru, je to s ním těžké. Ale zvládli jsme to celkem dobře, zajišťovali jsme se, bylo to v pořádku. Musím zaklepat, ale doufám, že se semkneme a budeme dál vyhrávat,“ završil své hodnocení Lukáš.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...