VIDEO: Jakub Řezníček po výhře ve Zlíně

VIDEO: Jakub Řezníček po výhře ve Zlíně

Z l í n - Útočník a kapitán Jakub Řezníček měl před utkáním ve Zlíně na kontě dvě vstřelené branky, v sobotním utkání toto číslo zdvojnásobil. Dvěma góly pomohl k důležité výhry 3:2.

„Potrestali jsme Zlín z první vyložené šance, což se jim asi moc nelíbilo a rozhodilo je to. Druhý gól z penalty, ani nevím, co se tam stalo, viděl jsem jen Suka, jak tam leží. Asi mu dal loktem, zbytečnost. Přidali jsme po hezké přihrávce za obranu třetí gól a už jsem nevěřil, že se to může takhle zkomplikovat. Ale dostali jsme dva góly a soupeř se dostal na koně, závěr pak byl zbytečně hektický,“ popisoval Řezňa na pozápasové tiskovce průběh duelu.

To, že bude kopat penaltu, pro něj bylo překvapením, rozhodit se tím ale nenechal. „Nepřemýšlel jsem nad tím, věřil jsem si. Gólman udělal úkrok, tak jsem mu to dal na druhou stranu,“ usmál se. „Možná jsme pak trochu ztratili koncentraci, trochu nás položil první gól, měli jsme zůstat silní a místo toho jsme dostali další. Přitom do té doby jsme to uskákali dobře. Na konci jsme měli moc faulů, Zlín měl tlak a jsme rádi, že jsme to ukopali a zvítězili jsme. Ale ten konec je zdvižený prst, takhle si to nemůžeme zkomplikovat. Měli jsme to dohrát s nadsázkou exhibičně, v klidu.“

Řezníček zatím všechny své góly vstřelil venku, kde je Zbrojovka stoprocentní. „Góly chutnají stejně venku i doma. Doma mi to zatím nevyšlo, doufám, že to přijde třeba už teď s Teplicemi. Měli jsme zajímavý los, hrajeme pořád někde kolem Brna, to je příjemné. Ale každá výhra je důležitá a cenná,“ nedělá mezi bodovými zisky až takový rozdíl.

Teď na Brňany čekají Teplice, kde Řezňa před návratem do Brna působil. „Ale já jsem hrál v půlce ligy. Těším se, ale nic neobvyklého to nebude. Budu chtít doma zvítězit,“ ujistil útočník, který měl na zlínské Letné na dosah hattrick. „Ale chtěl jsem si zahrát na technického hráče, že gólmana přelobuju, a nepovedlo se. Myšlenka nebyla špatná, provedení bylo horší. Kdyby to vyšlo, byl by to hezký gól.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...