VIDEO: Hrálo se mi fajn, usmíval se nováček Falta

VIDEO: Hrálo se mi fajn, usmíval se nováček Falta

B r n o – V pátek ještě zasáhl Šimon Falta do utkání Plzně s Táborskem, v sobotu se už hlásil na Srbské. A po domluvě s trenérem naskočil do druhé půle duelu se Slovanem Bratislava (2:2).

Čerstvá posila si tak záhy připsala brněnský debut. „Kondičně to asi ještě nebylo úplně ono, mám za sebou tři bloky náročného trénování a zápasů, k tomu cestu. Ale bude dost času to naladit. Důležité je, že jsem se cítil dobře, hrálo se mi fajn, což je super,“ popisoval Falta své pocity krátce po skončení utkání.

Proti Slovanu nastoupil shodou okolností v tomto týdnu už jednou, v úterý ještě za Plzeň. „Věděl jsem tím pádem, co od nich čekat. Těšil jsem se, protože jsem věděl, že to bude trochu víc o fotbale, nebude to jen běhání nahoru a dolů a hra v bloku, ale i víc fotbalových věcí. To se potvrdilo a jsem za to rád, že jsem si mohl zahrát hned dva takové zápasy.“

Po utkání čeká na Faltu a spol. volná neděle, v pondělí ráno už začíná soustředění v Rakousku. „Jelikož jsem teď moc neviděl rodinu, budu se jí zítra věnovat, v pondělí už budu zase připraven na stadionu. Bylo to všechno hodně rychlé, moc jsem toho nestihl, ale jsem za to rád, že se kluby tak bleskově domluvily a mohl jsem už dnes hrát. V tomto ohledu je tu super a pak bude dost času doladit všechny ostatní věci,“ usmíval se Falta.

Nováčci jsou často nuceni řešit především bydlení, což ovšem nebude Šimonův případ. „Máme bydlení zařízené u Olomouce, takže budu dojíždět s klukama, které znám. Už jsme se o tom bavili. Tím pádem nebudu muset řešit přesun a bude to jednodušší,“ plánuje.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...