VIDEO: Do Zbrojovky přichází útočník Jan Pázler!

VIDEO: Do Zbrojovky přichází útočník Jan Pázler!

B r n o - Kádr Zbrojovky se na začátku týdne rozšířil o další jméno - na roční hostování s opcí přichází z Liberce Jan Pázler. Osmadvacetiletý útočník dnes na Srbské poprvé trénoval.

"Honzův příchod je reakcí na nevydařený vstup do sezóny, slibujeme si od něj zkvalitnění útočné fáze," řekl k transferu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Pázler dorazil do Brna v neděli večer, v pondělí ráno už se hlásil na prvním tréninku. "Trénink byl výživný, pocity mám zatím jenom dobré. Vím, že se Zbrojovka minulý rok rvala o postup do posledních vteřin, je škoda, že to v baráži nevyšlo. Teď se budeme rvát znovu a věřím, že k tomu přispěju svým dílem. Vím, že se ode mne budou očekávat především góly," uvedl po podpisu smlouvy.

Angažmá v Brně se upeklo poměrně rychle. "Někdy ve čtvrtek mi volal pan Požár, že je zde možnost jít do Brna na hostování. Za zájem jsem byl rád, pak mi volal i trenér Šustr, přes víkend jsme to doladili a jsem tady. Reference jsem čerpal od Radka Buchty, kterého znám. Jinak z kádru znám trochu blíže asi jen Adama Fouska z doby, kdy jsem hrával v Hradci a on v Pardubicích, a pak Šimona Šumberu, který je stejný ročník," pokračoval Pázler.

Velký rozhovor s novou posilou si můžete přečíst v pátečním zápasovém bulletinu pro utkání s Vítkovicemi!

Profil Jana Pázlera

Náchodský rodák se ještě v mládežnických letech dostal do hledáčku větších klubů, nakonec zamířil do Slavie a zde si také odbyl ligový debut. Následně působil na Dukle, které pomohl k postupu do první ligy, připsal si tu prvních osm ligových gólů a po intermezzu v Jablonci zakotvil ve Znojmě.

Zde byl s devíti góly nejlepším střelcem týmu a vyhlédl si jej Hradec Králové. Zde hned první rok doslova střelecky řádil, se sedmnácti góly byl nejlepším střelcem druhé ligy a také nejlepším hráčem. Po postupu se pětkrát trefil v nejvyšší soutěži, Hradečtí se ovšem mezi elitou neudrželi. Pázler v následující sezóně opět gólově explodoval a přesných zásahů si tentokrát připsal 21, nikdo opět neměl víc. Tím si vysloužil přestup do Liberce, kde v uplynulé sezóně skóroval dvakrát ve 20 duelech, letos stihl naskočit do dvou bitev.

Celkově stihl Pázler v kariéře odehrát 105 ligových startů, v nichž šestnáctkrát skóroval. Ve druhé nejvyšší soutěži má na kontě 49 branek v 97 startech.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....