VIDEO: Balon jsem neviděl dobře, mrzelo Ševčíka po největší šanci

VIDEO: Balon jsem neviděl dobře, mrzelo Ševčíka po největší šanci

U h e r s k é H r a d i š t ě – Jen tři hráči Zbrojovky zasáhli do všech třiceti duelů základní části FORTUNA:LIGY. Jedním z nich je i Michal Ševčík. Na Slovácku dokázal několikrát zahrozit, nakonec ale musel spolu se zbytkem týmu vstřebat těsnou prohru.

Právě Ševčík byl tím, kdo v létě proti stejnému týmu otevřel skóre utkání a stal se tak prvním brněnským střelcem v sezóně. Gólový účet základní části také završil, když v minulém utkání překonal obranu Českých Budějovic. Dnes se brněnští střelci neprosadili.

„Nehodnotí se to dobře, asi jako každý prohraný zápas. Myslím, že jsme měli na to, abychom tu dnes bodovali, ať už jedním, nebo třemi body. Ze začátku jsme měli nějaké příležitosti, dostali jsme se do tlaku a je škoda, že jsme je neproměnili. Do druhého poločasu jsme si řekli, že se musíme zlepšit, víc držet balon, ale gól už jsme nedali. V závěru nějaký tlak byl, ale bylo to málo,“ hodnotil Ševa zápas před novináři. „Chybělo nám finále.“

Dvacetiletý ofenzivní záložník byl v první půli nejnebezpečnějším hráčem Zbrojovky, v té největší šanci ale po Alliho centru branku minul. „Balon jsem neviděl dobře, říkal jsem si, že obránce přede mnou to musí vyhlavičkovat, balon byl nízko. Nevím, proč to netrefil, ale bohužel jsem taky nebyl úplně ready na to, že by to mohlo projít,“ popisoval.

Prohra znamená jediné – Zbrojovka vstupuje do nadstavby z pozice hůře postaveného celku, hraje tedy dvakrát doma a třikrát venku. „Věřím, že to komplikace není. Zápasy se vyhrávají nejlépe všechny, jestli o jeden doma víc nebo méně, to bych neřešil. Nekoukám se na ostatní týmy, je to spíš o nás. Nezvládli jsme posledních asi patnáct zápasů. To, že soupeři bodují… Tak se asi hraje o záchranu,“ završil Ševčík.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října
Ostatní
02.10.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října

B r n o - Jaký je program týmů Zbrojovky v aktuálním týdnu? Áčko před pauzou hostí Příbram, béčko...
Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro permanentkáře!
Ostatní
02.10.2023 | Klub

Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro...

B r n o – Také pro páteční zápas s Příbramí jsme permanentkářům jako dárek nachystali zvýhodněnou...
U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě
Mládež
01.10.2023 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U16) podlehli na domácím hřišti v Tišnově Jihlavě 1:2. Po první...