V duelu tabulkových sousedů nás čeká pražská Dukla

V duelu tabulkových sousedů nás čeká pražská Dukla

B r n o - Letošní ligová jízda má tento víkend na programu osmou ze třiceti zastávek. Zbrojovku čeká konfrontace s pražskou Duklou, výkop utkání na Julisce se uskuteční v sobotu 26. září netradičně v 15:30.

Brňané vstupují do duelu jako tabulkově lepší celek. Po výhře nad Slováckem poskočili s deseti body na devátou příčku, Dukla je ovšem hned pod nimi, ztrácí bodík. V přímém duelu sousedů v tabulce se Pražané mohou opřít o lepší statistiky ze vzájemných zápasů.

Jedna výhra, venku jeden bod

Brňané narazili na Duklu od návratu do nejvyšší soutěže šestkrát, jen jednou zvítězili - v předminulé sezoně brankami Keresteše a Skaláka (2:1). Venku vybojovali v uplynulém ročníku bod, který zařídil Marković. Ve zbylých čtyřech zápasech Brno podlehlo, třikrát z toho o gól.

Zatím poslední vzájemná konfrontace vyzněla lépe pro Duklu, která v Brně zvítězila 1:0 Bergerovou brankou z penalty. Duel tehdy zahajoval ligové jaro a Zbrojovku paradoxně "nakopnul" - následovala totiž výhra v Českých Budějovicích a vzápětí zisk sedmi bodů ze tří březnových zápasů, což mimochodem zajistilo trenérovi Kotalovi ocenění pro nejlepšího kouče měsíce března.

Dukla s novou posilou

Kádr našeho soupeře prošel i v měsíci září několika změnami. Julisku opustil obránce Matěj Hanousek, zadní řady naopak vyztuží zkušený lotyšský reprezentant Kaspars Gorkšs.

Jinak nalezneme v sestavě Dukly řadu stálic. V ideálním rozpoložení se nachází Tomáš Berger, šestkrát už se radoval ze vstřelené branky, jen Lafata je zatím lepší (Dukla skórovala celkově třináctkrát).

V brance nechyběl ani minutu Filip Rada, hned dvakáctkrát ovšem lovil míč ze sítě. Pro srovnání - Zbrojovka vstřelila méně branek (7), na druhou stranu jich také méně inkasovala (9).

Cenný skalp Plzně

A jak se Dukle v této sezoně dařilo výsledkově? Ligu načala neúspěšná přestřelka na Slovácku (3:4), pak ovšem Pražané uzmuli všechny body Plzni (1:0). Kromě Plzně porazili už jen Baník, ztrátou byla zejména remíza s Bohemkou, kdy Dukle nestačilo ani vedení 2:0.

V poháru se zatím celku z Julisky dařilo naplnit roli favorita, vyhrál v Neratovicích a tento týden v Táborsku.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...