Trenér Kotal po hořké prohře: Vrátili jsme se na zem

Trenér Kotal po hořké prohře: Vrátili jsme se na zem

B r n o - Zbrojovce se nepovedlo navázat na dvě předchozí výhry, v domácím utkání s Teplicemi předvedla slabý výkon a podlehla 0:4. Severočeši porazili Zbrojovku v lize poprvé od podzimu 2012. Jak potvrdil trenér Kotal, jejich úspěch byl zcela zasloužený.

"Opakoval se nám bohužel scénář s Jabloncem, soupeř v úvodu využil hrubou chybu a pak, obrazně řečeno, trpělivě čekal na naše chyby. Ty přicházely, místo odehrání míče do zámezí se hráč na lajně snažil zachovat jej ve hře a byl z toho druhý gól. Poté jsme měli dvě slušné šance na snížení, zůstaly ale nevyužity a zápas se nám tak nepovedlo zdramatizovat. Naopak, ve vstupu do druhé půle jsme se sice snažili, byli aktivní, ale třetí gól naši snahu definitivně uťal. Pak už šlo jen o to dohrát zápas důstojně a pokusit se o korekci, avšak nepovedlo se nám ani to, nastřelili jsme pouze břevno. Tepličtí dnes bohužel vyhráli naprosto zaslouženě, byli lepší, fotbalovější a to rozhodlo," shrnul Kotal.

Kouč, který den před utkáním oslavil 63. narozeniny, si asi představoval lepší dárek - zejména když proti Teplicím v minulosti uhrávala Zbrojovka slušné výsledky. "Chyby, ztráty míčů, nepokrytí hráčů soupeře. Teplice to tentokrát dokázaly potrestat, my naopak šance nevyužili, v tom byl rozdíl oproti předchozím zápasům. Vše je o koncentraci, schopnosti využít přípravu na zápas, která byla i tentokrát důkladná. To se nepovedlo, Teplice nás přehrály a nezbývá než věřit, že se poctivou prací dostaneme zpátky do pohody už na Bohemce," připomněl Kotal fakt, že po reprezentační pauze jedeme na hřiště Klokanů.

Doufejme, že z vysoké domácí prohry před reprepauzou se nestane tradice - Zbrojovce se totiž něco podobného "povedlo" už podruhé. "Věděli jsme, že to bude těžké, ale až tak jednoznačný průběh jsme pochopitelně nepředpokládali. Věřil jsem ve zranitelnost obrany soupeře, nám se ale nepovedlo ji překonat. Nicméně po Jablonci jsme se dali dohromady a věřím, že to dokážeme i tentokrát. Vrátili jsme se na zem a máme na čem pracovat," je kouč přesvědčen o tom, že i z dnešního výprasku se Brno vzpamatuje.

další články

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...
U18: Výhra v Prostějově!
Mládež
24.09.2023 | Martin Lísal

U18: Výhra v Prostějově!

P r o s t ě j o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) si o víkendu připsali výhru na hřišti Prostějova....