Trenér Kotal hodnotí duel se Slováckem

Trenér Kotal hodnotí duel se Slováckem

B r n o - První listopadová sobota bohužel kýžené tři body nepřinesla, Zbrojovka podlehla Slovácku 0:1. Co na tom, že měla více šancí než soupeř - ten tu svou dokázal proměnit, což pochopitelně zmínili i oba trenéři.

Jako první dostal slovo Svatopluk Habanec. "Příchozí dnes s fotbalem asi nebyli moc spokojení, byla to spíš taktická partie. Příliš mnoho soubojů, kombinace vázla a fotbalovost se vytrácela. Na druhou stranu jsem říkal několikrát, že za hezký fotbal nemáme body. Dnes jsme získali body za jednu nabídnutou šanci, tu jsme využili a soupeř své neproměnil. Infarktová situace v závěru na tom už nic nezměnila," připomněl Habanec Sýkorovu střelu v samém závěru.

Diametrálně odlišné hodnocení si nachystal Václav Kotal. "Když nedáte doma gól, podstatně vám to zkomplikuje snahu o bodový zisk. Myslím, že ve druhém poločase jsme měli převahu, šance. Nevyužili jsme je, zatímco soupeř tu svou ano a zásluhou Doška si odváží tři body," shrnul lakonicky.

Jak viděl kouč klíčový moment utkání? "Hlavní slovo bude mít pochopitelně video, ale příčinou bylo propadnutí, poté přišel centr. Věděli jsme, že tyto situace musíme co nejvíce eliminovat, protože Doškova kvalita v šestnáctce je známá, ale nezvládli jsme to. Což vzhledem k již zmíněné nulové produktivitě bylo příčinou prohry," přemítal.

Zlepšený výkon tak na body nestačil a krize Zbrojovky se prohlubuje. "Pořád platí, že chceme uhrát do konce podzimu šest bodů, ale už na to máme méně zápasů," řekl k tomu Kotal. "Oproti Jihlavě byla obranná fáze lepší, ale vpředu to vázlo. K Moukanzovi, který podal dobrý výkon, se nikdo nepřipojil. Potřebujeme se dostat z psychické nepohody."

Zbrojovka, jak bylo známo, musela válčit bez Pavla Zavadila. Jak by výkon vypadal s ním, to se trenér netroufl tipnout. "To jsou všechno kdyby, na to se nehraje. Pokud bychom byli stejně produktivní, byl by výsledek podobný, i když bychom šancí měli třeba více."

Ještě před tiskovkou krátce pohovořil před novináři sportovní ředitel klubu - Zdeněk Kudela. V hodnocení utkání souhlasil víceméně s trenérem. "Ten zápas byl o chybě a o šanci. Respektive proměněné šanci. Dojmy jsou tím pádem pochopitelně špatné, prohru nelze vnímat jinak."

Potvrdil pak, že v týdnu zmiňovaná otázka finančních sankcí se týkala prémií, nikoliv základních platů hráčů. "Když se nedaří, zkoušíte všechny možnosti. Bylo a je to postaveno motivačně."

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...