Trenér Grmela: Hodláme Spartu potrápit!

Trenér Grmela: Hodláme Spartu potrápit!

B r n o - Zbrojovku čeká druhá letošní bitva se Spartou. Tu první na jaře zvládla, tentokrát se chce pokusit o něco podobného. Právě o tom byla řeč na tradiční předzápasové tiskovce.

Udělat radost lidem a případně zopakovat jarní výsledek - s takovým cílem jde Zbrojovka do utkání se Spartou. "Po povedené přípravě a vstupu do ligy máme sebevědomí dost. Kdybychom se klepali s jedním bodem, bylo by to jiné, ale takto nemáme co ztratit a hodláme Spartu potrápit, půjdeme do toho uvolněně," zahájil Grmela.

Pozitivní zprávou je, že po utkání s Bohemkou nepřibyl na marodku žádný hráč. "Je na ní Lutonský a Mezlík s Frejlachem, poslední dva už trénují, do utkání ale nezasáhnou. Jinak jsme ovšem kompletní a máme z čeho vybírat," naznačuje Grmela, že po návratu Janotky do sestavy jej čekají poměrně příjemné starosti.

I přes jarní vítězství a dobrý vstup do ligy je Brnu přisuzována role outsidera. "Sparta je top klub u nás, stále platí to, co jsem říkal posledně - můžeme ji porazit, jen když se nám sejde všechno dobré. Ale být outsiderem nám nevadí, může v tom být i výhoda," pokračuje Grmela, který Spartu poprvé v životě porazil až jako trenér. "Když jsem hrál, vždycky jsme dostali. Skuhravý, Hašek, to byli páni fotbalisti. Pokaždé to mělo náboj," vzpomíná na své hráčské roky.

Fotbalista Grmela zažil pochopitelně i plné Lužánky, nyní se těší, že si v roli trenéra užije zaplněnou Srbskou. "Naposledy tam pamatuju plno s Villarealem, ale doufám, že teď by se tomu návštěva mohla blížit. Hlavně nechceme fanoušky zklamat hrou. Divák odpustí horší výsledek, když vidí dobrou hru, snahu, nasazení, bojovnost. Tedy to, co jsme měli na jaře. Máme velkou šanci lidem ukázat, že fotbal hrát umíme, jdeme do toho naplno, což by byl zároveň vzkaz, ať příště dojdou znovu,," uvědomuje si. "Bohemka byla pro všechny zážitek, hráči si neskutečně užívali posledních deset minut a věřím, že diváci taky."

Odmítá zároveň, že by po vysoké výhře hráčům sebevědomí vzrostlo až moc. "Po utkání jsme si udělali rozbor, je důležité nevnímat jen tu euforii, ale i chyby. A že jich bylo dost. Jen pokud si je ukážeme, vymotáme se z nich a neuděláme je příště. Sparta je totiž úplně někde jinde," zopakoval.

Respekt ze soupeře jde navzdory tomu, že v poslední době zažil nejeden krach - ať již ten pohárový, nebo ten v boji o titul. "Mají to těžké v tom, že tlak na ně je obrovský. My v uvozovkách nikoho mimo Brno nezajímáme, ale oni jsou pod drobnohledem, všechno se rozebírá. Mají dost mladých hráčů, nemusí být všichni odolní, ale to nic nemění na tom, že nás klidně mohou přitlačit a je jedno, že hrajeme doma," zakončil.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...