Škoda zbytečných gólů, mrzelo Berkovce

Škoda zbytečných gólů, mrzelo Berkovce

B r n o – Gólman Martin Berkovec se na hřišti Slavii v sobotu rozhodně nenudil, několika výbornými zákroky držel naděje Zbrojovky na bodový zisk. Prohře 0:2 nakonec přes enormní snahu nezabránil.

„Ze začátku měli domácí tlak, který jsem už dlouho nezažil, prvních deset minut nás přimáčkli, zahrávali hodně rohů. Ale byli jsme koncentrovaní, dařilo se nám to odvracet. Kluci hráli nesmírně obětavě, blokovali střely, takhle musíme hrát pořád a bude to dobré,“ chválil Berky spoluhráče za zodpovědnou defenzivu.

Ani Zbrojováci se nezdráhali útočit a nakonec si vypracovali možná více brankových příležitostí, než se čekalo. „Bohužel jsme je neproměnili. Jak jsme na podzim sázeli góly a vzadu to bylo horší, tak se to teď trochu otočilo. Defenziva není tak žalostná, i když někdy hasíme nebezpečí na poslední chvíli, ale potřebujeme, aby nám to tam vpředu zase začalo padat,“ přeje si gólman, který den po utkání oslavil čtyřiatřicáté narozeniny.

Zápas se zlomil zhruba po hodině hry, kdy Ewerton z přímého kopu procedil míč do sítě. „Trošku jsem tu střelu ztratil, ani nevím pořádně, kudy prošla, jestli zdí nebo jak, musím se na to ještě podívat,“ řekl k inkriminovanému momentu Berkovec. „Potom už jsem reagoval pozdě, zapadlo to tam. Je to škoda. V obou zápasech proti favoritům jsme měli šance a bodový zisk nebyl tak daleko, ale dostali jsme zbytečné góly.“

Teď je před Zbrojovkou utkání s Baníkem, duely s lídry soutěže má za sebou. „Čekají nás zápasy, které hodně napoví a ukážou, jak na tom jsme. Musíme bojovat a věřím, že pokud zůstaneme vzadu zodpovědní a obětaví a vpředu budeme nebezpečnější, uspějeme.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...