SOUHRN: Sedm Zbrojováků míří do reprezentačních výběrů

SOUHRN: Sedm Zbrojováků míří do reprezentačních výběrů

B r n o - V nadcházející reprezentační pauze opustí náš klub hned sedm hráčů Zbrojovky, kteří jsou součástí mládežnických reprezentačních výběrů. Osmý - David Jambor - pak vypadl z nominace pro zranění.

V týmu U21 ani tentokrát nechybí Lukáš Endl. "Jednadvacítka" hostí v Českých Budějovicích v rámci kvalifikace Wales (13. října) a Dánsko (17. října). Endla o den později v nominaci doplnil i Josef Koželuh. V řadách náhradníků jsou Denis Alijagić a Adam Kronus.

Denis Alijagić figuruje ve výběru U20, kde měl původně jako kapitán být i David Jambor. Ten ale pro zranění ramene na sraz neodcestuje. Mužstvo kouče Šustra se v rámci Elitní ligy představí v Norsku (12. října) a Německu (16. října).

Tým U19 se chystá na první fázi kvalifikace o EURO a budou u toho také tři Zbrojováci - Jiří Hamza, Zdeněk Toman a Pavel Gaszczyk. Národní tým se v Opavě a ve Frýdku-Místku střetne se San Marinem (11. října), Finskem (14. října) a Rumunskem (17. října). Náhradníkem je Tomáš Kopr.

V mužstvu U18 hráče nemáme, v řadách náhradníků figurují Martin Hložánek, Vladislav Hradil, Daniel Polák, Jakub Podkalský, David Polášek a Filip Večeřa, zdravotní problémy vyřadily Michala Hložánka.

Ve výběru U17 je už tradičně Daniel Švancara. Vydá se do Estonska, kde jsou na programu dva přípravné zápasy (12. a 15. října). Jedním z náhradníků je Marek Souček.

Již s předstihem obdrželi pozvánky Ruben Ferlay a Oliver Adametz (U16) a Josef Zdráhal a Eric Pernica (U15), kteří své zápasy hrají v tomto týdnu. Odcestovat měl také Daniel Klíma, který se ale před srazem zranil.

další články

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...