Řezníček: Musím se zvednout a jít dál

Řezníček: Musím se zvednout a jít dál

B r n o – Smutek, frustrace, slzy. Na hráčích Brna bylo po utkání s Pardubicemi pochopitelně znát obrovské zklamání. A nejvíc na kapitánovi Řezníčkovi, který se celý zápas bil na hrotu brněnského utkání.

K dispozici měl dokonce dva pokutové kopy, v obou případech jej ale gólman Nita vychytal. „Je to asi nejhorší moment v mojí kariéře. Kvůli fotbalu jsem nikdy nebrečel, ale tohle mě hrozně mrzí, protože se hrálo o důležité body a já jsem to takhle zazdil,“ nehledal Řezňa výmluvy.

Už to, že po utkání mezi novináře přišel, si zaslouží respekt. „I tohle fotbal bohužel přináší. Obě penalty jsem kopnul blbě, nevím, co se stalo, takhle je nekopu. Asi jsem to blbě vyhodnotil, obě byly špatné. Nepřemýšlel jsem nad tím, kolik mám gólů nebo jestli jsem nejlepší střelec, prostě jsem si věřil, i u té druhé. Jde to za mnou, tohle bych měl dát a nepovedlo se to. Neschovávám se za to. Mrzí mě to kvůli klubu a všem lidem, je to moje chyba.“

Na oklepání teď mají Zbrojováci týden, příští neděli se představí v Jablonci. Ty mají aktuálně před naším klubem sedmibodový náskok. „Musím se zvednout a jít dál. Bude to těžké, ale musíme se oklepat a bojovat do konce. Kdybych dnes tu první penaltu dal, asi bychom minimálně bod získali. Ten zápas jsme měli alespoň zremizovat, ale nepovedlo se to,“ mrzelo Řezňu.

A jak hodnotil odlišné výkony v obou poločasech? „Taktiku jsme si takhle nastavili, chtěli jsme chodit do rychlých protiútoků, ale vůbec se nám to nedařilo. Ve druhé půli jsme myslím byli lepší, ale k ničemu to nebylo.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...