ROZHOVOR: Filip Blecha o zimní přípravě

ROZHOVOR: Filip Blecha o zimní přípravě

B r n o – Zimní příprava už pomalu končí, příští víkend se znovu rozjede FORTUNA:LIGA. Na start soutěže se těší i záložník Zbrojovky Filip Blecha.

„Zimní přípravě většinou nikdo moc nefandí, ale letos byla poměrně krátká, takže to bylo v pohodě. Osobně mi běhání moc nevadí, ale není to něco, co bych vyhledával. Jde hlavně o to, abychom se naladili na jaro, které bude těžké,“ komentuje zimní dril.

Ten si Zbrojováci zpestřují přípravnými duely. Dva už mají za sebou, třetí je čeká. A Filipovi i týmu vyšel zatím nejlépe zápas s Austrií. Pod výhrou 4:3 se pětadvacetiletý záložník podepsal gólem a asistencí. „Cítil jsem se v obou zápasech dobře a tady se to povedlo i zúročit v bodech. Za to je každý hráč rád. Ale hlavní je, že se pokaždé objevily zajímavé situace, které ukázaly naší sílu. Musíme pracovat dál a ještě se pokud možno zlepšovat.“

Gól proti rakouskému týmu přitom padl po situaci, která není k vidění každý den. Gólman domácích lapil malou domů do rukou, což Blecha po nepřímém kopu nekompromisně potrestal. „Podobné situace samozřejmě jdou natrénovat, ale nedělá se to, protože to opravdu moc často k vidění není. Sám jsem to na hřišti naposledy zažil snad v dorostu. Jde hlavně o to, aby se co nejrychleji zakončilo, což se nám povedlo,“ popisoval Blecha.

Jaký cíl si před jarem klade? „Věřím, že navážeme na dobré výkony z podzimu a ještě trochu vylepšíme výsledky. Díky tomu bychom se dostali v tabulce výš, což je náš hlavní cíl.“

Filip má před sebou poslední půlrok svého hostování z pražské Slavie, nad dalšími kroky ale zatím ještě tolik nepřemýšlí. „Chci se teď maximálně soustředit na jaro a na zápasy, které nás čekají. Budoucnost budu řešit spíš až po sezóně,“ prozrazuje.

další články

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...
Martin Nový zůstává Zbrojovákem
A-tým
11.07.2024 | Martin Lísal

Martin Nový zůstává Zbrojovákem

B r n o – Třetím hráčem, který v těchto dnech prodloužil spolupráci se Zbrojovkou, je Martin Nový....
Také Denis Granečný pokračuje ve Zbrojovce
A-tým
10.07.2024 | Martin Lísal

Také Denis Granečný pokračuje ve Zbrojovce

B r n o – Také Denis Granečný pokračuje ve Zbrojovce. Pětadvacetiletý krajní hráč prodloužil s...