Pořád to máme ve své moci, věří Hlavica v záchranu

Pořád to máme ve své moci, věří Hlavica v záchranu

B r n o – Fakt, že Zbrojovka bojovala do posledních vteřin v Jablonci o vyrovnání, byl i jeho zásluhou. Zadák Jan Hlavica za stavu 1:0 pro domácí výborným zákrokem zamezil Sejkovi v navýšení skóre.

Radost z toho ale neměl pražádnou. „Jsme hrozně zklamaní, protože hlavně ve druhé půli jsme měli čtyři, pět opravdu velkých šancí,“ řekl po utkání přítomným novinářům.

„Asi nám při zakončení chyběl klid, tohle kluci normálně proměňují. Ale ono se mi to jednoduše zezadu radí, nevím, jak se kluci v ten moment cítí. Je to každopádně škoda, protože dnes se tu body uhrát daly,“ věděl osmadvacetiletý stoper.

Samotný jeden bod by s ohledem na výhru Zlína v Pardubicích až tak mnoho neřešil, cenu by ale měl. „Pomohlo by nám to trochu psychicky. Navíc kdo ví, jestli bychom nebyli schopní zápas otočit. Soupeře jsme celkem zamkli, dokázali jsme sbírat balony a jedním gólem to nemuselo skončit. Jenže jsme nedali ani ten jeden.“

Před Zbrojovkou jsou teď poslední dva zápasy nadstavby – v Teplicích a doma se Zlínem. „Je to otřepaná fráze, ale musíme to brát zápas po zápasu, nepočítat, neohlížet se na nikoho. Jsou to dva těžké zápasy, ale pokud je zvládneme, budeme v baráži. Máme to ve své moci. Nesmíme si pořád říkat, že to přijde příště, musíme to udělat teď a musíme to udělat dobře,“ uzavřel Hlavica.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!
Ostatní
09.06.2023 | Martin Lísal

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!

B r n o - V oficiálním zbrojováckém Fanshopu jsme pro vás nachystali speciální posezónní slevovou...
U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou soutěž
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou...

B r n o - Pořádné drama na závěr moravskoslezské ligy starších žáků! Tým U15 se utkal o titul s...
U14: Kanonáda na závěr!
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U14: Kanonáda na závěr!

B r n o - Starší žáci (U14) se s nadstavbou moravskoslezské ligy rozloučili stylově. Už v roli...