PREVIEW: V sobotu přijede Chrudim

PREVIEW: V sobotu přijede Chrudim

B r n o - Po pohárovém intermezzu už na Zbrojováky čeká další ligový duel. V sobotu 12. srpna přijede do Brna Chrudim, hraje se od 17 hodin v ADAX INVEST Areně.

Chrudimští fotbalisté zahájili letošní ročník dvojicí nerozhodných výsledků, poté dvakrát podlehli a s dvěma body se aktuálně nacházejí na poslední příčce.

"Rozhodně to ale nebude snadný protivník. Dobře znám chrudimského trenéra Kronďáka, studovali jsme spolu licenci a máme dobrý vztah, tím to možná pro mě bude trochu pikantní. Ale to jde stranou, pro nás je především důležité získat konečně doma tři body a předvést se v lepším světle, než v minulých zápasech," uvedl před utkáním asistent Tomáš Polách.

Trenérům se pro zápas rozšířily možnosti, v plném tréninku už jsou uzdravení Adam Fousek a Zdeněk Toman. Mimo hru už tak zůstává pouze Ondra Pachlopník. "V poháru jsme viděli v akci i hráče, kteří zatím tolik minut neodehráli. Ti vytíženější absolvovali ve středu dopoledne v Brně trénink tak, aby byli na sobotu pokud možno všichni nachystaní. Teď je naším úkolem trefit sestavu, která by dokázala dostat soupeře pod tlak a neinkasovat. Věřím, že nám v tom pomohou i diváci, kterým bychom se rádi prezentovali co nejlepším výkonem," doplnil Polách.

V kádru soupeře nalezneme i dvě známá jména. Velkou oporou je gólman Jiří Floder, odchovanec našeho klubu, který v Chrudimi chytá od roku 2021. V Brně hostoval také Daniel Kosek. Naopak v Chrudimi byl na hostování z Plzně náš obránce Josef Koželuh.

Oba soupeři se poprvé potkali v sezóně 2018/19, kdy Zbrojovka dvakrát zvítězila. Chrudim poprvé bodovala až v závěru předloňské sezóny, kdy Brňané s jistotou postupu podlehli na hřišti soupeře 2:3. Tímto výsledkem skončily mimochodem tři ze šesti vzájemných duelů (dvakrát vyhrála Zbrojovka, jednou Chrudim). I to dokazuje, jak houževnatým oponentem dokáže Chrudim být.

Vzájemná bilance: 6 zápasů (5 – 0 – 1), skóre 17:9.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Peter Štepanovský (3 branky).

Prošli oběma kluby: Josef Koželuh - Jiří Floder, Daniel Kosek.

Poslední vzájemný zápas: 11. 5. 2022, Chrudim - Zbrojovka 3:2. Branky: Jan Řezníček, Průcha, Štěrba - Ševčík 2.

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou).

Průběh utkání bude možné sledovat živě na Fortuna TV a prostřednictvím streamu.

Tak v sobotu v ADAX INVEST Areně!

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...