PREVIEW: V sobotu nás čeká Prostějov!

PREVIEW: V sobotu nás čeká Prostějov!

B r n o - Zbrojováci mají před sebou druhý venkovní zápas v řadě. V sobotu 26. srpna se představí na holickém trávníku, kde mají v této sezóně domov fotbalisté Prostějova. Hraje se od 10.30.

Duel bude možné sledovat na Fortuna TV a serveru Sporttotal.cz. Vstupenky budou k dostání na místě v ceně 90 korun (60 korun ženy). Mapa zde.

Prostějov vstoupil do sezóny vítězně, když doma zdolal Žižkov 2:1. Poté dokázal ještě remizovat se Spartou B a na hřišti olomouckého béčka, s pěti body je v tabulce čtrnáctý.

"Je to pro nás opět důležitý zápas. Soupeře poměrně dobře známe, oni znají nás, navíc jsme s Prostějovem prohráli v posledním přípravném utkání. Bude to hodně těžká bitva, ale věřím, že ji zvládneme," řekl před duelem asistent Josef Mucha, který se shodou okolností v Prostějově narodil a také tu působil. "Ale neberu to jako nějaký speciální a pikantní zápas. Je důležitý, jak už jsem řekl, jako každý ligový."

Kádr Zbrojovky se před utkáním rozšířil o Fouska s Koželuhem, s tréninkem začal Pachlopník. Mimo hru nejspíš ještě zůstane obránce Nový. "Hrajeme už dopoledne, čemuž jsme uzpůsobili tréninkový plán. Ale pro hráče by to neměl být problém, navíc v předloňské sezóně takhle brzy odehráli dost zápasů," doplnil Mucha.V kabině Prostějova je k vidění bohatá brněnská stopa. Dres našeho klubu oblékala pětice hráčů a tři trenéři. Za Prostějov naopak před léty v rámci hostování hrál Jan Hladík, výrazné kořeny tu pak má zmíněný Josef Mucha.

Ve vzájemných zápasech je Zbrojovka doma stoprocentní, venku ovšem uhrála ze tří zápasů jediný bod. V dávnější historii nalezneme v letech 1934 až 1946 osmnáct zápasů v nejvyšší soutěži. Osm vyhrál tehdejší tým Židenic, šest Prostějov a čtyři skončily nerozhodně, nejlepšími střelci byli s osmi góly prostějovští Drozd a Kastl. Dvakrát se v rámci druhé ligy hrálo také v osmdesátých letech (pokaždé vyhráli hosté).

Vzájemná bilance: 6 zápasů (2 – 1 – 3), skóre 5:11.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jan Koudelka - Jakub Přichystal (oba 3 branky).

Prošli oběma kluby: Jan Koudelka, David Moučka, Marek Mach, Robert Bartolomeu, Martin Rolinek, Michal Šmarda (trenér), Pavel Šustr (trenér), Dušan Melichárek (trenér) - Jan Hladík, Josef Mucha (trenér).

Poslední vzájemný zápas: 4. 3. 2022, Zbrojovka - Prostějov 4:1. Branky: Přichystal 2, Řezníček, Ševčík - Koudelka.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...