PREVIEW: Sedmým soupeřem je Zlín!

PREVIEW: Sedmým soupeřem je Zlín!

B r n o - Třetí letošní výjezd přivede Zbrojováky do Zlína, kde na stadionu Letná změří síly s domácím týmem FC Trinity! Hraje se v sobotu 10. září v 16 hodin, duel přenáší O2 TV

Zlín po nepříliš povedeném vstupu do soutěže bodoval čtyřikrát v řadě a v tabulce je se ziskem sedmi bodů aktuálně třináctý. Naposledy dovezli Ševci" cenný bod z pražské Letné.

"Zlín je nesmírně kvalitní soupeř, který letos doma body neztrácí a v posledních zápasech hraje výborně organizovaně. Mají řadu zkušených hráčů, o které se dokážou opřít, takže k utkání opět přistupujeme s plným respektem. Jen tak máme naději uspět. Rádi bychom navázali na výkon ve druhé půli v posledním utkání," řekl před cestou do Zlína trenér Dostálek.

Los tomu chtěl tak, že na Zbrojovku čekají v úvodu sezóny zeměpisně ty bližší destinace - a tudíž i divácky atraktivní výjezdy. "Chtěli bychom v utkání navázat na druhou půli proti Bohemians. O sestavě se rozhodneme po dnešním tréninku, ale zatím jsou k dispozici všichni hráči. Jen Oldřich PRagr trénuje individuálně, naopak Ondra Pachlopník už část tréninku absolvuje s týmem a postupně zvyšuje dávky," doplnil Dostálek.

V týmu Zlína nalezneme i hráče s brněnskou minulostí. V předminulé sezóně hájil barvy Zbrojovky Rudolf Reiter, v dávnější minulosti u nás hrál Dominik Simerský. Opačně na tom je Róbert Matejov, dlouholetá opora Zlínských.

Ten zažil i většinu vzájemných zápasů, hraných v posledních letech. V nich se oba týmy opíraly o výhodu domácího prostředí. Poslední duel skončil bezbrankovou remízou, celkově má mírně navrch Zlín.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 28 zápasů (11 – 8 – 9), skóre 33:38.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Josef Mucha, Zdeněk Kroča (3 branky).

Prošli oběma kluby: Rudolf Reiter, Dominik Simerský - Róbert Matejov.

Poslední vzájemný zápas: 13.2.2021, Zbrojovka - Zlín 0:0.

další články

PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...