PREVIEW: Dalším soupeřem jsou Teplice!

PREVIEW: Dalším soupeřem jsou Teplice!

B r n o - A po Jablonci do Teplic! Zbrojovka se ve středu 24. května vypraví k předposlednímu utkání nadstavby opět na sever Čech. Na Stínadlech se hraje od 19 hodin, duel přenáší O2 TV.

Teplice se i přes prohru v Ostravě po minulém kole definitivně zachránily. Podíl na tom mají i dvě domácí výhry, které zdejší FK ve Skupině o záchranu dobyl - 1:0 s Pardubicemi a 2:1 se Zlínem.

"O důležitosti utkání se už v této fázi sezóny nemusíme bavit. Ve hře o sestup zůstaly tři týmy, tato situace nám tedy velí uspět. Nehodláme počítat, kolik kdo musí uhrát, chceme se soustředit na sebe. I s odstupem dvou dnů jsem přesvědčený, že utkání v Jablonci bylo v naší moci vyhrát, na to bychom chtěli navázat," řekl před duelem trenér Martin Hašek.

Ten zatím netuší, zda bude mít k dispozici Michala Ševčíka, jehož vyřadilo ze hry zraněné rameno. S jistotou se vrací Filip Souček, což je vítaná vzpruha. "Před utkáním v Jablonci jsme přišli o Štěrbu, ten k dispozici určitě nebude," připomněl Hašek. Do zápasu nebude připraven ani Lukáš Rogožan, dlouhodobě mimo hru jsou Šural s Pachlopníkem.

Vzájemné zápasy v samostatné lize jsou vzácně vyrovnané - oba soupeři dokázali patnáctkrát vyhrát, šestnáct duelů skončilo remízou. Nerozhodně dopadly oba duely v letošní sezóně (k tomu jako bonus také ten pohárový, který Zbrojovka ovládla v prodloužení). V součtu s československou ligou je celková bilance taktéž vyrovnaná, v součtu se zápasy Židenic proti Teplitzer FK se dohromady jedná o 77 duelů.

Z týmu Teplic znají tým soupeře dobře Lukáš Mareček, Alois Hyčka a Daniel Fila, opačné zkušenosti pak mají Jakub Řezníček a Mohamed Tijani. Působil tu také vedoucí mužstva Libor Došek.

Vzájemná bilance: 46 zápasů (15 – 16 – 15), skóre 58:53. Celkem od roku 1933 77 zápasů (26 - 25 - 26), skóre 104:104

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Milan Pacanda (5 branek).

Prošli oběma kluby: Alois Hyčka, Lukáš Mareček, Daniel Fila - Jakub Řezníček, Mohamed Tijani, Libor Došek (vedoucí mužstva).

Poslední vzájemný zápas: 12.3.2023, Teplice - Zbrojovka 1:1. Branky: Pleštil - Řezníček.další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...