PREVIEW: Dalším soupeřem je pražská Slavia!

PREVIEW: Dalším soupeřem je pražská Slavia!

B r n o - Zbrojováci mají před sebou třetí jarní utkání FORTUNA:LIGY - a zřejmě to nejtěžší. V sobotu 11. února se představí na hřišti pražské Slavie, aktuálního lídra tabulky. Hraje se v 18 hodin před kamerami O2 TV.

Slavia se po prvním jarním kole vyšvihla na první příčku, když přeskočila dosavadního lídra z Plzně. To potvrdila i výhrou na hřišti Pardubic v kole minulém.

"Čeká nás bez diskuse nejtěžší zápas v sezóně, Slavia disponuje širokým a kvalitním kádrem, doma ještě neztratila ani bod a je jasným favoritem. Nehodláme se ale vzdávat předem," řekl před utkáním trenér Dostálek.

Ten musí pro utkání vyřešit několik rébusů v sestavě. K dispozici není pro zranění ramene Adam Fousek, v minulém duelu pak vypadl Filip Souček. V jeho případě se ještě čeká na výsledky kontrolního vyšetření, k dispozici ale nějakou dobu taktéž nebude. Za červenou kartu dostal dvouzápasovou stopku Josef Divíšek a s ohledem na hostování ze Slavie nemůže nastoupit Filip Blecha. Nepravděpodobný je také start Alliho, který musel po minulém utkání na šití a teprve začíná s tréninkem. "Pro nás je nyní stěžejní tyto absence nahradit a najít řešení, aby si tým pokud možno zachoval svou herní tvář," pokračoval Dostálek.

Trenér Zbrojovky patří k těm, kteří mají zkušenosti s týmem soupeře, hrával zde v letech 1998 až 2004. A zažil tu také trenéra Cipra, který nás bohužel v tomto týdnu opustil. "V Brně jsme se o pár let minuli, ale ve Slavii jsem pod ním odehrál dvě sezóny, které patřily k těm nejúspěšnějším. Dokráčeli jsme až do čtvrtfinále Poháru UEFA, mám na to období krásné vzpomínky," vybaví si Dostálek. Oba kluby nastoupí s černými páskami a památku slavného trenéra uctí také minutovým potleskem.

Kromě trenéra ve Slavii působil také brankář Martin Berkovec a zmíněný Filip Blecha. Z kádru Slavie zná brněnské prostředí bek David Jurásek.

Ve vzájemných zápasech má navrch pražský tým. Zbrojovce se Slavii nepodařilo porazit od sezóny 2014/15, kdy vyhrála doma i venku. V minulém duelu v Edenu nicméně Brňané vydřeli bod, který trefil v samém závěru Kuba Šural. Podzimní zápas před vyprodaným brněnským hledištěm ovládla Slavia.

Vzájemná bilance: 51 zápasů (29 – 10 – 12), skóre 87:41.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Tomáš Došek (7 - 5 za Slavii, 2 za Brno).

Prošli oběma kluby: David Jurásek - Filip Blecha, Martin Berkovec, Richard Dostálek (trenér).

Poslední vzájemný zápas: 28.8.2022, Zbrojovka - Slavia 0:4. Branky: Tecl, Douděra, Texl vlastní, Tiéhi.

další články

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...
VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Trenér Hynek si po utkání v Jihlavě mohl oddechnout. Jeho premiéra na lavičce...
Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy
A-tým
22.07.2024 | Daniel Kinc. FOTO: Zuzana Javůrková

Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy

B r n o - Zbrojovka vstoupila do nového ročníku Chance Národní ligy vítězně. V televizní dohrávce...