Novým trenérem Zbrojovky se stává Martin Hašek

Novým trenérem Zbrojovky se stává Martin Hašek

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka sáhl s ohledem na neuspokojivé jarní výsledky ke změně na trenérské pozici. Richarda Dostálka nahrazuje Martin Hašek, který dnes mužstvo povede na prvním tréninku.

„Byl jsem osloven majitelem klubu a rozhodl jsem se tuto nabídku přijmout. Zbrojovka je pro mě historicky velký klub, to za prvé. A za druhé tu vnímám obrovský potenciál, který není podle mého názoru plně využitý. Myslím, že to má co do činění se stadionem – v momentě, kdy by se podařilo na vhodném místě postavit pěkný stadion, zařadilo by se Brno automaticky k top klubům ČR," řekl Hašek krátce předtím, než poprvé vstoupil do kabiny.

Dnes jej čeká první trénink, v neděli pak Brňané v důležitém utkání vyzvou Pardubice. „Za jeden týden se dá udělat relativně dost práce. Ale v principu, pokud jde o nějakou sérii nepříznivých výsledků, hráči upadají na psychice a hrají hůře, než by hrát mohli. Na poli mentální přípravy se dá udělat v takovém úseku nejvíc práce. Ze dne na den těžko něco naběháte a nezměníte významně organizaci hry, i když něco samozřejmě i tady udělat lze. Nejdůležitější ale je nastavit hlavy, aby hráči nebyli svázaní jarní historií a hráli maximum toho, co umějí, na co jsou fyzicky připravení a třeba to, co předváděli na podzim,“ zmínil Hašek solidní podzimní představení Zbrojováků.

Zbytek realizačního týmu se nemění.

Třiapadesátiletý Hašek odehrál v letech 1991 až 2007 272 prvoligových duelů, čtrnáctkrát reprezentoval a na kontě má téměř čtyřicet duelů v evropských pohárech. Působil také v Rakousku a Rusku. Jako trenér vedl v nejvyšší soutěži Spartu či Bohemians (dohromady ve 112 zápasech). Zbrojovka se tedy stává jeho třetí prvoligovou štací.

Z brněnské kabiny nový trenér blíže zná Jakuba Nečase, Martina Berkovce či Josefa Divíška. "A s Kubou Řezníčkem jsem ještě hrál, když jsem končil kariéru v Příbrami," pousmál se Hašek, který shodou okolností Brnu vstřelil svůj první ligový gól. "Jako hráč jsem tady nastupoval před 35 tisíci diváky a říkal jsem si, že snad hraju v Bundeslize. I z toho vycházím, pokud mluvím o potenciálu Brna.“

Dosavadnímu trenéru Dostálkovi klub touto cestou děkuje za veškerou odvedenou práci. V roli hlavního kouče působil od podzimu 2020, v minulé sezóně dovedl tým k suverénnímu návratu mezi elitu a také podzimní část se týmu vydařila. Richarde, děkujeme!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října
Ostatní
02.10.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října

B r n o - Jaký je program týmů Zbrojovky v aktuálním týdnu? Áčko před pauzou hostí Příbram, béčko...
Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro permanentkáře!
Ostatní
02.10.2023 | Klub

Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro...

B r n o – Také pro páteční zápas s Příbramí jsme permanentkářům jako dárek nachystali zvýhodněnou...
U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě
Mládež
01.10.2023 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U16) podlehli na domácím hřišti v Tišnově Jihlavě 1:2. Po první...